مطالب حوزه فناوری

آغاز روزشمار اتصال همه روستاهای کرمانشاه به اینترنت تا پایان امسال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اتصال روستاهای 20 خانوار به اینترنت گفت: تا پایان سال جاری باید همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت متصل ‌شوند.

دو عضو موظف هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب شدند

از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات «مجید خباز» و «مهرداد ترابیان» به مدت دو سال عضو موظف هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب شدند.

تامین اعتبار استخدام 30هزار نیروی انسانی جدید انجام شد

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: با تامین مالی برای جذب و به کارگیری 30 هزار نیروی انسانی جدید از سوی سازمان برنامه و بودجه، بخش عمده ای از نیازهای حوزه سلامت کشور رفع می شود.

'در روزهای کرونایی آیگپ همراه شماست'

بیش از یک سال از زمان همه گیری ویروس کرونا در جهان میگذرد شبکه تمام خدمات اجتماعی آیگپ از همان روزهای آغازین همراه همیشگی کاربران بود.

ایجاد سد ایمنی روی پوست در برابر خورشید با کرم‌های نانویی محققان کشور

یکی از شرکت‌های تولیدکننده محصولات آرایشی و بهداشتی با بهره‌گیری از نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم کرم‌ها و لوسیون ضدآفتابی را عرضه کرده است که به محض اعمال بر روی پوست، سدی در برابر اشعه خورشید ایجاد خواهد کرد.

مزایا و معایب واکسن کرونای 'فایزر' چه هستند؟

واکسن بالقوه کووید-۱۹ شرکت 'فایزر' و 'بیوان‌تک' در مقابله با بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ موثر است، اما دارای مشکلاتی نیز هست و تا تزریق عمومی با چالش‌هایی روبرو است.

گاه‌شمار برخطِ هوش مصنوعی در ایرانداک

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، گاه‌شمار برخطِ هوش مصنوعی را در نشانی AI.IRANDOC.AC.IR، راه اندازی کرد.

منتظر پیک زمستانه کرونا هستیم

وزیر بهداشت: بعد از پیک پاییزه منتظر پیک زمستانه هستیم به خصوص در مناطق جنوبی کشور؛ همچنین در مناطقی که قرمز، نارنجی و زرد اعلام می‌کنیم، مسئولان باید نظارت‌ها را بالا ببرند.

دورهمی‌های خانوادگی، عامل مهم شیوع کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: متاسفانه عده‌ای با رعایت نکردن شیوه نامه‌ها زحمات دیگران را هدر می‌دهند، زیرا ۱۰ درصد مبتلایان که توجه نمی‌کنند، باعث ۸۰ درصد ابتلا‌ها می‌شوند و دورهمی‌های خانوادگی مهم‌ترین عامل شیوع است.

اقناع‌سازی جامعه در مسیر مهار کرونا اهمیت بسیاری دارد

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقناع‌سازی جامعه را بسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد: ما باید سرمایه اعتماد مردم را داشته باشیم، هجمه ویروس کرونا قابل دیدن و لمس شدن نیست در این بین تنها راه برای نشان دادن اهمیت مراقبت در برابر شیوع و ابتلا به بیماری کویید ۱۹، اقناع‌سازی مردم است که باید از همه پتانسیل‌ها در مسیر اقناع سازی جامعه استفاده کنیم.

ساخت دستگاه اندازه‌گیر تشعشعات هسته‌ای در کشور

محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستگاه اندازه گیری تشعشعات هسته‌ای شدند.

موفقیت تعطیلی‌های کرونایی در گرو همکاری مردم است

عبدالرضا رحمانی فضلی فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا به طرح جدید محدودیت‌ها و تعطیلی‌های کرونایی اشاره کرد و گفت: این طرح تنها با همکاری مردم و کار رسانه‌ای برای تغییر در شیوه زندگی مردم در دوران کرونا میسر خواهد بود.

ضرورت مصرف پرل 50 هزار واحدی ویتامین D در بزرگسالان

دکتر عبدالهی، مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت بر مصرف ماهیانه یک عدد پرل 50 هزار واحدی ویتامین D در بزرگسالان 18 سال تاکید کرد.

رونمایی از خط تولید کیت تشخیص سریع کرونا

مراسم رونمایی از نخستین خط تولید کیت سریع آنتی ژن کووید ۱۹ (کرونا) با حضور معاون اول رئیس جمهور در محل مجتمع دستاورد‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و ارتباط تصویری با شرکت سازنده آغاز شد.

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در ایران

نخستین جلسه بررسی پیشرفت تولید واکسن کرونا در ایران با حضور ارتباط تصویری نمایندگان ارشد سازمان بهداشت جهانی و وزیر بهداشت در ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) برگزار می شود.

توصیه ای برای حفاظت از ریه‌ها در هوای آلوده

با سرد شدن هوا و کاهش دما، آلودگی هوا افزایش پیدا می‌کند و افت کیفیت هوا در این فصل از سال در بسیاری از افراد منجر به بروز مشکلات تنفسی می‌شود.

ضرورت همراهی و همکاری روابط عمومی ها در اقناع و تغییر نگرش مردم برای مقابله صحیح با کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت همراهی و همکاری روابط عمومی ها در اقناع و تغییر نگرش مردم برای مقابله صحیح با کرونا، گفت: روابط عمومی ها باید با سرعت، دقت و صراحت برای اعتمادسازی در بین مردم با هوشمندی و هنرمندی از انتشار شایعات نادرست در بین مردم که در رگ های جامعه گسترش می یابد و رگ ها را مسدود می کند، نقش و رسالت خود را انجام دهند.

اولین گامی که باید برداشت، نظارت بر اجرای پروتکل ها است

وزیر بهداشت خطاب به مدیران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اولین گامی که باید بردارید تا بارتان را سبک کنید، نظارت بر اجرای پروتکل ها است. اگر پروتکل ها رعایت نمی شود و شما سکوت کنید، مسئولیت عمده گردن شما است.

برای اولین بار در تاریخ کشور، امسال 10 هزار و 600 تخت بیمارستانی به ظرفیت کشور افزوده می شود

وزیر بهداشت گفت: امسال در تاریخ ایران اولین سالی است که 10 هزار و 600 تخت بیمارستانی به ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور خواهیم افزود و چنین سالی را قبل و بعد از انقلاب اسلامی، هیچ کسی در خاطر ندارد که در اوج تحریم و بستن دست و پا در شرایط سخت اقتصادی بتوانیم چنین حرکت های عظیمی را برای آینده ایران سرافراز انجام دهیم.

اجرای برنامه مکمل یاری ویتامین A کودکان برای پیشگیری از کرونا

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای برنامه مکمل یاری با مگادوز ویتامین A برای کودکان دو تا پنج سال برای پیشگیری از کرونا خبر داد.