۱۴۰۰/۶/۲۳ - ۱۳ : ۳۲

پیروانی: نمی‌خواهم به فوتبال برگردم و فحش بخورم

پیروانی: نمی‌خواهم به فوتبال برگردم و فحش بخورم

به گزارش جهانی پرس از  "ورزش سه"، غلامحسین پیروانی، سرمربی اسبق فجرسپاسی که ستاره‌های زیادی از این تیم به فوتبال ایران معرفی کرده، مدت زیادی است که از مربیگری فاصله گرفته و دلیل این موضوع را به شکل جالبی بیان می‌کند.

 

پیروانی درباره حضور فجرسپاسی در لیگ برتر و پایان حسرت این تیم برای حضور در سطح اول فوتبال می‌گوید: خوشحالم که فجر بعد از سالها به لیگ برتر برگشت ولی برنامه ریزی و مدیریت و هزینه لازم است تا تیم آسانسور نشود و خدای نکرده دوباره به لیگ یک برنگردد. آقای کلانتری لطف داشت و پیشنهاد مدیریت فنی به من داد ولی دوست ندارم برگردم. من آکادمی خودم را دارم و دوست دارم به لیگ برتر برگردم ولی فضای فوتبال ما سالم نیست و دوست ندارم در فضای مجازی فحش بخورم. امیدوارم فجر موفق باشد.

 

سرمربی اسبق فجرسپاسی درباره شرایط تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان نیز گفت: متاسفانه ما را به جایی رساندند که به کم قانع باشیم. همه تیم های مدعی آسیا ستاره های خودشان را حفظ و تیم‌شان را تقویت می‌کنند ولی ما نوراللهی را می‌فروشیم‌. مهدی قایدی را می‌فروشیم‌ تا پول مربی را بدهیم. این یعنی پسرفت برای فوتبال ما. تراکتور هم وضعش به همین منوال است و هر سه تیم ما نسبت به دوره قبل ضعیف تر شده اند. با این حال امیدوارم پرسپولیس و تراکتور که هنوز حذف نشدند موفق عمل کنند.

وی در خصوص شرایط این روزهای تیم ملی و دو دیدار اخیر که مقابل سوریه و عراق برگزار شد نیز گفت: دو بازی خوب از ملی‌پوشان شاهد بودیم و انتظارمان هم برد بود. تیم ملی ما واقعاً یک سر و گردن از اکثر رقبای آسیایی بالاتر است. ما چند بازیکن داریم که در لیگ های معتبر دنیا از چهره های شاخص هستند. امثال آزمون و طارمی و جهانبخش را کمتر تیمی در آسیا در اختیار دارد.

 

پیروانی در ادامه گفت: از طرف دیگر نمی‌خواهم ارزش کار سرمربی تیم ملی را پایین بیاورم. داشتن ستاره برای موفقیت لازم است ولی کافی نیست. اینکه ۱۱ بازیکن خوب را در کنار هم تبدیل به یک تیم خوب کنی هنر یک مربی است. من عملکرد اسکوچیچ را مثبت ارزیابی می‌کنم. شما در نظر بگیرید که شاید بردن سوریه و عراق برای ما عادی است ولی اسکوچیچ تیم را در شرایطی تحویل گرفت که امید به بردن حتی تیم‌های در این سطح را هم از دست داده بودیم.

 

پیشکسوت فوتبال در پایان درباره نتایج ضعیف زمان ویلموتس گفت: ویلموتس را خدا از او نگذرد بابت خیانت بزرگی که به فوتبال ایران کرد. شرایط طوری شده بود که خود من هم امیدی برای صعود نداشتم. هم ضعیف ترین نتایج کسب شد و هم بیشترین پول را باید به او پرداخت کنیم و این یک خیانت واقعی بود.