۱۴۰۰/۶/۲۲ - ۱۱ : ۸

کیفیت آب شرب روستای 'کشکو' شهرستان لامرد بهبود می‌یابد

کیفیت آب شرب روستای 'کشکو' شهرستان لامرد بهبود می‌یابد

به‌ گزارش جهانی پرس از وزارت نیرو (پاون)، "علی بوستانی" در خصوص تغییر کیفیت آب در منبع تامین آب روستای کشکو از توابع شهرستان لامرد اظهار کرد: چاه مذکور در طول دوماه اخیر به علت خشکسالی بی‌سابقه حادث شده و افت شدید سطح آب در سفره‌های آب زیرزمینی به‌واسطه کاهش شدید میزان بارش (میزان بارندگی در سال آبی جاری در شهرستان لامرد نسبت به کوتاه مدت 88 درصد و نسبت به بلند مدت 76 درصد کاهش داشته است) و برخورد آب با برخی لایه‌ها و سازندهای نامطلوب زمین در این شرایط کم آبی، متاسفانه دچار تغییر رنگ فیزیکی و تغییر کیفیت محسوس شده است که پس از بررسی لازم توسط کارشناسان منابع آب در شرکت آبفای فارس، لازمه رفع مشکل بهسازی، لایروبی و کف شکنی چاه مورد نظر تشخیص داده شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس اضافه کرد: برای رفع این مشکل تامین اعتبار لازم از محل‌های استانی و توسعه روستایی صورت پذیرفت و استعلام کف‌شکنی چاه قبل از مبادله موافقت‌نامه انجام شده که پیمانکار مشخص و عقد قرارداد کرده است. به‌زودی تجهیز کارگاه انجام و در اسرع وقت اقدام به عملیات بهسازی و کف شکنی خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: البته روستای مذکور از خط آبرسانی محرم نیز تامین آب می‌شود ولی به‌واسطه کمبود آب تحویلی از استان بوشهر فقط ساعاتی از شبانه روز از این آب بهره‌مند می‌شوند که کفاف مردم را نداده و قسمتی از آب مورد نیاز اهالی از چاه فوق که به دلایل مذکور دچار مشکل شده، تامین می‌شده است.
بوستانی یادآور شد: با توجه به کیفیت نامطلوب شیمیایی آب چاه مذکور، این آب صرفاً جهت مصرف بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک دستگاه آب شیرین‌کن نیز با ظرفیت 30 متر مکعب در شبانه‌روز آب شرب اهالی را تامین می‌کند.