۱۴۰۰/۶/۲۲ - ۱۰ : ۵۰

جشن سالگرد ازدواج علیه رکورد تاریخی جوکوویچ!

جشن سالگرد ازدواج علیه رکورد تاریخی جوکوویچ!

به گزارش جهانی پرس از  ورش سه ، تلاش نواک جوکوویچ برای کسب بیست و یکمین گرانداسلم شامل 4 جایزه بزرگ در یک سال (گلدن اسلم)  در آخرین مانع با شکست 6-4 6-4 6-4 4-6 مقابل دانیل مدودف از روسیه در فینال اوپن آمریکا  شکست خورد.

 مدودف ، که در سومین فینال گرند اسلم خود بازی می کرد ، بالاخره اولین جام را بالا برد .او در ضمن جشن سالگرد ازدواج و تقدیم این پیروزی به همسرش انتقام شکست  از جوکوویچ را در فینال اوپن استرالیا گرفت.

جوکوویچ ، که تلاش می کرد اولین مردی باشد که در بیش از نیم قرن موفق به کسب هر چهار رشته (اوپن استرالیا ، اوپن فرانسه ، ویمبلدون ، اوپن آمریکا) در همان سال بشود ، زیر این بار سنگین کم آورد و نتوانست تاریخ را از جایی به جای دیگر ببرد . او در طول مسابقه مغلوب عملکرد باورنکردنی حریف خود شد که بی اشتباه و ترسناک کار می‌کرد و سرویس می‌زد.

 در فلاشینگ مدو چه گذشت؟

در ست اول این مسابقه دنیل مدودف در همان آغاز کار گیم سرویس نوله را بریک کرد و پیش افتاد. در ادامه هم با عملکردی بی‌نقص در سرویس‌هایش، شش بر چهار به پیروزی دست یافت. مدودف در این ست تنها سه امتیاز در گیم‌های سرویسش از دست داد و ۸ ضربه ایس به ثبت رساند تا در ۳۷ دقیقه، ست اول را به نفع خود به پایان ببرد.

 در ست دوم مطابق چهار بازی قبلی جوکوویچ، انتظار می‌رفت بعد از واگذاری ست اول توسط صربیناتور شاهد برگشت او باشیم و درحالی که فاصله‌ای تا این اتفاق نبود، مدودف ۵ بار از بریک شدن فرار کرد و در عین حال با استفاده از برتری روحی و ذهنی خود در این دقایق از مسابقه، گیم سرویس نواک را هم بریک کرد و در نهایت این ست را هم شش بر چهار به نفع خود به پایان برد تا تمام حاضرین در استادیوم و بینندگان تلویزیونی را به شوک فرو ببرد!

 با شروع ست سوم، هواداران جوکوویچ با رویای تکرار سناریو فینال رولن گاروس، منتظر بازگشت جوکوویچ از دو ست عقب ماندگی در برابر یک تنیسور نسل جدید بودند که باز هم در عین ناباوری نواک جوکوویچ دو گیم متوالی از سرویس‌هایش را از دست داد تا مدودف که امشب هیچ مشکلی در گیم‌های سرویس‌اش نداشت با برتری پنج بر یک از "گرگ صربستان" پیشی بگیرد. نواک که برخلاف همیشه این‌بار حمایت تماشاگران را هم پشت خود می‌دید، یکی از گیم های بریک شده را پس گرفت و با بدست اوردن گیم سرویس خودش، حساب کار را پنج بر چهار کرد. در استراحت بعد از همین گیم بود که یکی از عجیب ترین صحنه‌های دوران ورزشی جوکوویچ مقابل چشم‌های متحیر بینندگان تلویزیونی و حاضران در ورزشگان رقم خورد و نواک جوکوویچ که لقب صربیناتور را یدک می‌کشد، مثل ابر بهار در حال گریه کردن بود.

 با پایان گرفتن تایم استراحت بین دو گیم، دنیل مدودف دومین بار برای کسب عنوان قهرمانی به سرویس زدن پرداخت که در رفتاری عجیب و کم سابقه از تماشاگران تنیس در امریکا، حین زدن سرویس‌هایش به شدت از سوی تماشاگران هو می‌شد که البته این رفتار نه به خاطر سر زدن اشتباهی از سمت مدودف که بیشتر به‌خاطر تلاش تماشاگران برای برنده شدن جوکوویچ بود! اما تنیسور خون‌سرد روسی که پیش از این هم در بین تماشاگران یواس اوپن سابقه هو شدن داشت، بی اعتنا به این فریاد‌ها گیم سرویس خود را گرفت و برای اولین بار فاتح گرنداسلم شد.

او در مراسم اهدای جوایز درحالیکه شاهد گریه نواک جوکوویچ و صحبتهای عاشقانه او نسبت به هواداران بود،این برد را به همسرش تقدیم کرد که در ورزشگاه حضور داشت.مدودف گفت امروز سالگردازدواج اوست و برای هدیه دادن عجله داشته است.

 گفتنی است چهره‌های شاخصی از سینمای هالیوود از جمله برد پیت ،بردلی کوپر ،لئوناردو دی‌کاپریو ، رامی مالک و...از نزدیک تماشاگر مسابقه تنیسور محبوب‌شان نواک جوکوویچ بودند که انتظارات را برآورده نکرد. ماریا شاراپووا اخرین قهرمان روسی یواس اوپن هم در ارتور اش حاضر بود تا جمع ستارگان حسابی جمع باشد.