مطالب حوزه فناوری

لاریجانی: بایدن و چالش‌های پیش رورئیس مرکز پژوهشگاه دانش‌های بنیادی گفت: بایدن، روش و سیاست خودش را پیش خواهد برد و به نحوی فرد معقول تری در تصمیم گیری به نفع منافع ملی خودشان است.

زنگ خطر کاهش رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تهران

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش تعداد بستری ها در بخش های کرونایی و افزایش میزان مراجعات سرپایی به بخش های بهداشتی و درمانی استان در روزهای اخیر، هشدار داد: هرگونه شتاب در بازگشایی ها می تواند سناریوی تلخ اردیبهشت ماه را مجددا تکرار کند.

رشد 20 درصدی نسبت پرستار به تخت های فعال بیمارستانی در کشور

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: در این دو سال که مهمان لطف و کرامت همکاران حوزه سلامت بودم، همچون مسئولیت های قبلی، اولویت اولم توجه به «نیروی انسانی» بوده است.

بازیابی عناصر با ارزش از لجن آندی مسمحققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر طی ۳ طرح، دانش فنی تولید رنگدانه از خاک هرمز و لجن خودروسازی،همچنین بازیابی عناصر با ارزش از لجن آندی مس را به دست آوردند.

امکان پذیرش مجازی بیماران در بیمارستان توانبخشی رفیده فراهم شد

امکان پذیرش بیماران به صورت مجازی در بیمارستان توانبخشی رفیده با ایجاد صفحات «ارجاع از طرف پزشک متخصص» و «ارجاع از طرف بیمار» در وب سایت این بیمارستان، به صورت مجازی فراهم شد.

کارآزمایی بالینی فاز 1/2 سومین واکسن ایرانی کرونا آغاز شد

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در توییتی از آغاز کارآزمایی بالینی سومین واکسن ایرانی کرونا خبر داد.

جزئیات ساخت انواع واکسن کرونا در ایران

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و عضو کمیته ملی واکسن کرونا : ایران زیرساخت های تولید واکسن کرونا را دارد و کشور ما، بخش عمده ای از نیاز به واکسن کرونا را از طریق تولید داخلی تامین خواهد کرد.

موثرترین راه برای کنترل کرونا رعایت «فاصله اجتماعی» است

معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه موثرترین راه برای کنترل بیماری کرونا رعایت «فاصله اجتماعی» است، گفت: در هر تجمعی که فاصله ها رعایت نشود حتی اگر افراد از ماسک هم استفاده کرده باشند بازهم، بیماری منتشر خواهد شد.

اجرای گام چهارم 'پویش ملی اطلاع رسانی مبارزه با کرونا؛' از 12 بهمن ماه

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همزمان با 12 بهمن ماه، آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، گام چهارم پویش ملی اطلاع رسانی مبارزه با کرونا، اجرا خواهد شد.

حضور دانش آموزان در مدارس، اجباری نیست

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا : در پایه های اول و دوم در مناطق آبی و زرد، خانواده ها می توانند دانش آموزان را به صورت اختیاری به مدرسه بفرستند، اما به هیچ عنوان مدارس به صورت اجباری برگزار نخواهند شد.

اتخاذ تمهیدات ویژه و رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری فاطمیّه

دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به دکتر رحمانی فضلی، وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با بیماری کرونا، با بیان اینکه چنانچه برگزاری مراسم عزاداری فاطمیّه در چند روز آینده منطبق بر شیوه ‌نامه ها و توصیه های همکاران صورت نگیرد، یقیناً در افزایش بیماری نقش موثری خواهد داشت، بر لزوم اتخاذ تمهیدات ویژه و رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری فاطمیّه و همچنین ممانعت از ورود هرگونه مسافر غیربومی به استان های شمالی، تاکید کرد.

تشریح اقدامات وزارت بهداشت در حوزه سالمندان در شرایط کرونایی

رییس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تدوین بسته آموزشی در خصوص بیماری کرونا در سالمند و اطرافیان آنها و همکاری در تهیه بسته خدمت آموزشی برای خانواده خبر داد.

استخدام ۲۰۰ نفر در سازمان انتقال خون

معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان انتقال خون ایران درخصوص این اطلاعیه گفت: آگهی استخدامی جذب ۲۰۰ نفر به صورت استخدام پیمانی در سایت سازمان سنجش منتشر شده و متقاضیان می توانند از ۲۲ تا ۲۵ دی در آزمون استخدامی ثبت نام کنند.

افتتاح باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو، ایران

باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو - ایران صبح امروز به صورت رسمی افتتاح شد.

شش شهرستان استان تهران در وضعیت آبی

استاندار تهران با اشاره به اینکه شش شهرستان استان تهران در وضعیت آبی قرار دارند بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

چرا باید واکسن‌هایی که ایمنی آنها ثابت نشده است را روی مردم کشورمان آزمایش کنیم؟

رییس فرهنگستان علوم پزشکی تاکید کرد: چرا ما باید از کشورها یا شرکت هایی که کارآیی و ایمنی کافی واکسن را اثبات نکرده‌اند، واکسن خریداری کنیم و سپس آنها را روی مردم کشورمان آزمایش کنیم.

ضرورت نوسازی ساختارهای کهنه در عصر «حکمرانی هوشمند»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این روزها مفهوم «حکمرانی هوشمند» به کار می‌رود؛ یعنی باید فراتر از «حکمرانی فضای مجازی» را دید، یعنی مساله آن است که از طریق فناوری‌های نو بتوان مساله‌های اساسی حکمرانی را حل کرد نوشت: دنیا در حال ورود به دوره «حکمرانی هوشمند» است و در این دوره است که ساختارهای کهنه دولت‌ها نیاز به نوسازی می‌یابند و این نوسازی بدون اتکا و فهم عمیق از فناوری، ما را از مسیر پیشرفت دورتر خواهد کرد.

مهاجرت کاربران از واتس‌اپ کلید خورد؟

اپلیکیشن های پیام رسان سیگنال و تلگرام با افزایش یکباره تقاضا در پی تغییر شرایط استفاده از سرویس واتس‌اپ و واکنش منفی کاربران شبکه اجتماعی نسبت به آن روبرو شدند.

جزئیات طرح‌های واکسن کرونا؛ ایران عضو باشگاه تولیدکنندگان جهان

تازه‌ترین دستاوردها، خبر‌ از موفقیت مرحله مطالعات انسانی نخستین واکسن کرونای ایرانی دارد. اما از میان طرح‌های مختلف محققان، تعداد ۸ طرح فعال در آستانه دریافت مجوز برای ورود به مرحله بالینی هستند.