مطالب حوزه فناوری

لزوم رعایت تبلیغات لاغری 'صرفا بصورت موقت' در استفاده از انواع دستگاه های لاغری توسط شرکتها و فروشندگان

مهندس معصومه امیدوار سرگروه بیوالکتریک و بیومکاترونیک اداره کل تجهیزات پزشکی گفت: باتوجه به اینکه برخی از دستگاههای لاغری موجود در بازار فاقد هرگونه مجوزهای قانونی از اداره کل تجهیزات پزشکی می باشند، تبلیغات ناشی از آنها نیز مورد تایید نیست.

ترافیک شش ماهه دوم سال را می توانیم بشدت کاهش دهیم

معاون مهندسی مسیریاب و نقشه بلد با تاکید به اینکه با رفع انحصار برخی از نهادها در دسترسی به داده می توان کیفیت زندگی مردم را بالاتر برد، گفت: باتوجه به شناختی که از فعالیت و رفتار مردم در حمل و نقل داریم، فکر می کنیم که سرویس حمل و نقل عمومی بلد بتواند ترافیک شش ماهه دوم سال را به شدت کاهش دهد.

بهترین سن آموزش خود مراقبتی، زمان مدرسه است

سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت گفت: برنامه ملی خود مراقبتی در ۴ محور تدوین شده که از چند طریق مختلف اطلاع رسانی و آموزش داده می‌شود و مهمترین قسمت آن، نظام جامع آموزش سلامت در مدارس است که از دبستان تا پایان دبیرستان انجام می‌شود. زیرا بهترین و مهمترین سن آموزش خود مراقبتی، زمان مدرسه است.

بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از خوابگاه‌های کوی پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در حاشیه برگزاری دومین نشست مسئولان ستاد اقامه نماز دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، از خوابگاه‌های کوی پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید کرد.

کسب رتبه عالی آزمایشگاه مرجع منطقه ‌ای سل فارس در برنامه مهارت آزمایی خارجی در سال ۲۰۱۹

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: آزمایشگاه مرجع منطقه‌ ای سل فارس، در برنامه مهارت آزمایی خارجی سال ۲۰۱۹ میلادی، موفق به کسب رتبه عالی شد.

ساخت ماهواره سنجشی پارس ۱ساخت ماهواره مخابراتی ناهید ۱ پایان یافته است و ماهواره سنجشی پارس ۱ نیز امسال ساخته خواهد شد.

آذری جهرمی راهی قزاقستان شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌منظور شرکت در اجلاس اتحادیه وزرای ارتباطات کشورهای مشترک‌المنافع (RCC) به قزاقستان سفر کرد.

تعمیم الگوی مدیریت جهادی در قرارگاه رصد و تامین دارو و تجهیزات پزشکی و ستاد تحول سلامت

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قرارگاه رصد و تامین دارو و تجهیزات پزشکی، با یک نوع سازماندهی ویژه در ماه‌های اخیر، شرایط اقدام سریع در این حوزه را فراهم نموده و وضعیت عادی مدیریت و راهبری سازمانی در حوزه کارویژه خود را به وضعیت قرارگاهی با فرماندهی وزیر بهداشت تبدیل کرده است.

پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات تایید نشد

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی گفت: گزارش پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات که از سوی وزارت ارتباطات به این شورا ارائه شده به تایید اعضا نرسید و نتایج آن به رئیس جمهور ارسال شد.

طرح عجیب خودرو جدید بنز با نام 'ویژن مرسدس سیمپلکس' +عکس

شرکت خودروسازی مرسدس بنز خودرویی مفهومی به نام 'ویژن مرسدس سیمپلکس' طراحی کرده که یادآور مدلهای قدیمی و مسابقه‌ای این شرکت است.

توسعه فناوری فضایی یک ضرورت مدیریت صحیح کشور است

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: توسعه فناوری فضایی یک ضرورت برای مدیریت صحیح و بهینه کلان کشور است.

طلب 180 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی بابل از سازمان های بیمه گر

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل از طلب 180 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی بابل از سازمان های بیمه گر خبر داد.

الگوبرداری کشورهای منطقه از تجارب موفق ایران در برنامه ریزی کنترل بیماری های غیر واگیر

در کمیسیون عالی مرتبه بیماریهای غیر واگیر در سازمان بهداشت جهانی بر الگوبرداری سایر کشورهای منطقه از تجارب موفق جمهوری اسلامی ایران در برنامه ریزی برای کنترل بیماری های غیرواگیر تاکید شد.

عطاریها مجاز به تولید و فروش دارو نیستند

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، ضمن اشاره به تاریخ و جامعیت طب‌ایرانی به تشریح فعالیت‌های دفتر طب‌ایرانی وزارت بهداشت پرداخت.

راه‌اندازی سامانه‌ رصد و پایش فرآیندهای عملیاتی هیات امنا

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: سامانه جامع و یکپارچه نرم افزارهای هیات امنا در جهت شفاف سازی هرچه بیشتر اقدامات این مجموعه برای اولین بار در حال راه اندازی است.

دستگاهی که باکتری را بو می کشد

محققان دستگاهی ابداع کرده اند که می تواند با بررسی تنفس فرد بوی عفونت باکتریایی در آن را ردیابی کند و به این ترتیب از تجویز بی رویه آنتی بیوتیک جلوگیری کند.

به‌روزرسانی کروم برای رفع یک آسیب‌پذیری شدید منتشر شد

شرکت گوگل، مرورگر کروم خود را برای رفع یک نقص شدید که می‌تواند هکرها را قادر به انجام حملات اجرای کد از راه دور (RCE) کند، به‌روز رسانی کرد.

احتمال برخورد 2 شهاب سنگ به سیاره زمین در هفته جاری تا چه حد جدی است؟!

چنان‌چه در موتور جستجوگر گوگل یا شبکه اجتماعی توئیتر به‌دنبال شهاب سنگ 2000 QW7 بگردید؛ در این‌صورت با واژه‌هایی نظیر “غول‌پیکر”، “عبور مماس از کنار زمین” و “وحشتناک” مواجه خواهید شد. اما در واقع لازم نیست نگران باشید.

سامانه 190 به داروخانه های کشور متصل می شود

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: بیماران در شرایط خاصی به مراکز درمانی مراجعه می کنند و نیازمند دریافت خدمات درمانی مناسبی هستند و وظیفه نیروهای درمانی ارائه بهترین خدمت به افراد دردمند است.

محتوای حوزه کودک با بحران مواجه است

مدیرعامل شرکت نبات با اشاره به این‌که آینده خوبی را برای بچه‌های کشور پیش‌بینی نمی‌کند، گفت: کشوری که بچه‌هایش تفکر نداشته باشند آینده خوبی ندارد و بچه‌ها دچار خلا محتوا هستند. هیچ‌کس برای آن‌ها محتوا تولید نمی‌کند و هرکسی هم که وارد عرصه شود حذفش می‌کنند، تولیدکننده‌های خصوصی هم به دلیل مشکلات اقتصادی در حال حذف شدن هستند.