مطالب حوزه فناوری

بیست و پنجمین سفر پزشکان عضو موسسه ملی مرهم برگزار شد

بیست و پنجمین سفر پزشکان عضو موسسه ملی مرهم با حضور دکتر همتی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت در نیشابور برگزار شد.

فرهنگ را به معنی واقعی در کشور، تفسیر نکرده ایم/ لزوم پرهیز از دوقطبی شدن و امنیتی شدن فضای دانشگاه ها

وزیر بهداشت گفت: در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی، شاید تنها وزیری باشم که تغییرات حداقلی در سطح معاونین این وزارتخانه داشتم چون همکاران زحمت کش و دانشمندی در این وزارتخانه مشغول به خدمت هستند و به جز در مواردی اندک، احساس کردم که نیازی به تغییر تیم مدیریتی وزارت بهداشت وجود ندارد.

تدوین مدیریت ستاد تحول سلامت دانشگاه ها با الگوی قرارگاهی مقابله با تحریم ها / 237 پروژه بیمارستانی با ظرفیت 43 هزار تخت در کشور در حال ساخت است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای ایجاد هماهنگی، تمرکز در تصمیم گیری و نظارت مستمر و موثر بر اقدامات، مدیریت ستاد تحول سلامت دانشگاه ها، با الگوی قرارگاهی و مدیریت جهادی مقابله با تحریم ها تدوین می شود.

تولید دارو با بافرهای تولید داخلی ممکن شد

آزمون انحلال یا رهایش، یکی از مراحل ارزیابی کارآمدی داروی تولیدی است و به انحلال‌گر یا بافرها انجام می‌شود. این محصول دانش‌بنیان توسط یکی از شرکت‌های فناور دارویی تولید و به بازار عرضه شده است.

استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای تکمیل پروژه «مهدی‌کلینیک» مجتمع بیمارستانی امام‌خمینی (ره) تهران

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در بازدید از مجتمع بیمارستانی امام‌خمینی (ره) تهران و پروژه‌های در دست اجرای این مجتمع، بر استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای تسریع در تکمیل پروژه ساخت بیمارستان 945 تخت خوابی «مهدی‌کلینیک» این مجتمع، تاکید کرد.

سالانه 18 میلیون بار مراجعه به نظام سلامت داریم

دکترحریرچی گفت: هر ایرانی به طور متوسط 10.3 بار مواجهه با نظام سلامت دارد یعنی سالانه حدود 18 میلیون و 350 هزار بار مراجعه به نظام سلامت داریم.

مرحله چهارم امریه سربازی وزارت ارتباطات برگزار می شود

مرحله چهارم مصاحبه پذیرش امریه سربازی وزارت ارتباطات سه شنبه 28 خرداد برگزار می شود.

گسترش جراحی پلاستیک در کشور

رئیس انجمن جراحان پلاستیک ایران: جراحی پلاستیک در کشور رو به گسترش است، اما آمار سالانه دقیقی از این جراحی‌ها در دسترس نیست

ساخت قطعات هوایی استاندارد آغاز شده است

یکی از نیازهای مهمی که در صنعت هوایی وجود دارد، تولید و تامین قطعات مورد نیاز این صنعت است. قطعاتی حیاتی که رونق صنعت هوایی را در پی دارد. قیمت بالای این قطعات و تحریم های اخیر باعث شده که ایران برای تامین این قطعات، به دنبال استفاده از توانمندی متخصصان داخلی باشد.

پیر شدن جمعیت، بار مراجعات درمانی را افزایش می دهد

معاون کل وزارت بهداشت گفت: تورم و مشکلات اقتصادی در جامعه منجر به کاهش بار مراجعات مردم به مراکز درمانی می شود.

عصر امروز؛ انتشار سوالات آزمون ارشد ۹۸

سؤالات آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی عصر امروز منتشر می‌شود

استقرار پرونده الکترونیک سلامت، منجر به ارائه بهتر خدمات به شهروندان می شود

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای ارائه خدمت مطلوب درمانی به شهروندان در هر نقطه ای از ایران، به بستر الکترونیکی نیاز داشتیم تا مردم با مراجعه به شبکه درمانی، براساس اطلاعات دقیق، بتواند خدمات مناسبی دریافت کنند.

تدوین فهرست داروهای سنتی و گیاهی در مراحل نهایی

مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از تدوین فهرست داروهای سنتی و گیاهی تا پایان تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: با تدوین این فهرست، فرآورده های طبیعی و سنتی مورد تایید سازمان در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

شعار روز جهانی و روز شمار هفته ملی بدون دخانیات سال 2019 اعلام شد

سازمان جهانی بهداشت، شعار روز جهانی بدون دخانیات سال جاری را با عنوان 'اجازه ندهید دخانیات، نفس شما را بگیرد ' (DON’T LET TOBACCO TAKE YOUR BREATH AWAY)' اعلام کرده است.

حضور آذری‌جهرمی در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی/ افتتاح چند طرح عمرانی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌منظور شرکت در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی استان مازندران صبح امروز وارد این استان شد.

هدف گذاری وزارت بهداشت؛ پوشش همگانی سلامت تا افق ۱۴۰۴

دکتر حریرچی گفت: یکی از برنامه های راهبردی و هدف گذاری اساسی دولت و وزارت بهداشت، پوشش همگانی سلامت در ابعاد مختلف آن تا افق ۱۴۰۴ خواهد بود.

هیچ دارو و تجهیزات پزشکی که مشابه آن در کشور تولید می شود، اجازه واردات ندارد

وزیر بهداشت با بیان اینکه وضعیت سازمان غذا و دارو و هیات امنای ارزی، چندان مناسب نبود، گفت: 3 درصد داروی وارداتی به کشور 1.3 میلیارد دلار و 97 درصد داروی تولید داخلی، 550 میلیون دلار ارزبری داشت و به همین دلیل اولین اقدام بنده، تغییر در وضعیت سازمان غذا و دارو و هیات امنای ارزی بود.

حضور فعال گروه پرستاری کشور در بسیج ملی کنترل فشار خون در قالب 250 هزار شیفت 6 ساعته

معاون پرستاری وزارت بهداشت از حضور فعال گروه پرستاری کشور در بسیج ملی کنترل فشار خون در قالب 250 هزار شیفت 6 ساعته خبر داد.

اقداماتی مانند طرح بسیج ملی کنترل فشار خون و مدارس عاری از پوسیدگی دندان، قابل تحسین هستند

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به نشست صبح امروز اعضای فراکسیون امید با وزیر بهداشت، گفت: این نشست بسیار سودمند بود چون نقطه نظرات نمایندگان به دکتر نمکی منعکس و اقدامات وزیر و وزارت بهداشت تشریح شد که این اقدامات برای نمایندگان، امیدوارکننده بود و مورد تقدیر قرار گرفت.

کنترل فشار خون بالا به عنوان یکی از خدمات اولیه‌ سلامت، همواره در دسترس بیماران قرار خواهد داشت

نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیر واگیر با بیان اینکه انتار می رود در بسیج ملی کنترل فشار خون حدود 20 میلیون نفر از افراد بالای 30 سال کشور مورد پایش قرار گیرند، گفت: کنترل فشار خون تنها محدود به این برنامه نبوده و ادامه دارد.