مطالب حوزه فناوری

همایش «100 روز توفیق خدمت، 100 میلیون دز تزریق سلامت» برگزار شد

همایش «100 روز توفیق خدمت، 100 میلیون دز تزریق سلامت» امروز با حضور دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار شد.

ضرورت تداوم طرح شهید سلیمانی

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طرح شهید سلیمانی را در پیشگیری و کنترل کرونا بسیار تاثیرگذار دانست و گفت :این طرح دستاوردهای خوبی در مهار بار بیماری و کاهش مراجعات به مراکز درمانی داشته و باید ادامه باید.

محققان ایرانی روشی جدید برای تحقیقات سرطان ابداع کردند

رئیس پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی: نخستین بار یک روش جدید مدل سازی سرطان در نمونه‌های بزرگ حیوانی برپایه تصویربرداری نوین ابداع کرده ایم که دیگر نیازی به جراحی باز در حیوانات ندارد.

«نبرد با سیارک‌ها» در شبکه چهار

یازدهمین قسمت از فصل سوم «راهنمای مسافران کهکشان» شنبه ۶ آذر ماه ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه چهار می‌رود.

استقبال از الگوی هدایت اختراعات به سوی تجاری‌سازی

الگوی پیشنهادی دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، در خصوص حمایت از اختراعات مبتنی بر نیاز جامعه و در جهت تجاری‌سازی و هدایت آن به سوی بازار مورد استقبال اعضای شورای سیاست‌گذاری مالی و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در زمینه مالکیت معنوی قرار گرفت.

برگزاری سیزدهمین کنفرانس علمی فرماندهی و کنترل ایران (c4i) در بهمن 1400

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیزدهمین کنفرانس علمی فرماندهی و کنترل ایران (C4I) را یکی از مهم‌ترین رویدادهای علمی کشور دانست و از برگزاری این رویداد مهم با شعار «فرماندهی و کنترل، فناوری‌های نو، پیشرفت ملی» در بهمن‌ماه سال جاری و به میزبانی پژوهشگاه خبر داد.

افزایش سرعت اینترنت تا پایان سال

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی: با فرکانس ۲۳۰۰ که به اپراتور‌ها داده شده است تا پایان سال شاهد افزایش قابل توجه سرعت اینترنت در تلفن همراه خواهیم بود.

واکسیناسیون نوبت اول کرونا در ایران 82 و در اروپا 64 درصد بود

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: واکسیناسیون نوبت اول کرونا در ایران 82 درصد و در اروپا 64 درصد بود.

آمار مرگ و میر روزانه بیماران کووید۱۹ دو رقمی شد

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای اعلام کرد: پس از ۲۳۴ روز،آمار مرگ و میر روزانه بیماران کووید۱۹ دو رقمی شد.

ذهن آگاهی، کلید غلبه بر 'اعتیاد به اینترنت'

استفاده بیش‌ازحد از اینترنت، نه‌تنها موجبات احساس تنهایی بیشتر را فراهم می‌آورد، بلکه تبعات ناخوشایندی در زندگی روزمره افراد به‌ویژه نوجوانان خواهد داشت. محققان کشور برای غلبه بر این مشکل، راه‌حل ذهن آگاهی را با موفقیت آزمایش کرده و پیشنهاد داده‌اند.

هورمون شادی مغز در دست انسولین

محققان 'مرکز تحقیقات دیابت آلمان'(DZD) در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند، انسولین می‌تواند سطح دوپامین مغز که به هورمون شادی مشهور است را تغییر دهد.

۱۶ ایستگاه در تهران در وضعیت «ناسالم برای همه گروه‌ها» قرار دارند

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در منطقه ۲ شدیدترین وضعیت آلودگی هوا را داریم، گفت: ۱۶ ایستگاه در تهران در وضعیت «ناسالم برای همه گروه‌ها» قرار دارند.

نسخه 03 برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع تدوین می شود

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تدوین نسخه 03 برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع با بررسی چالش ها و ویرایش نسخه 02 این برنامه خبر داد.

لزوم توجه به تعویض فیلتر دستگاه‌های تصفیه آب خانگی

پژوهشگران با انجام یک مطالعه کیفیت آب و باکتری‌های موجود در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی را مورد بررسی قرار دادند.

کندی اینترنت ثابت به دلیل عدم توسعه زیرساخت‌ها در سال‌های گذشته است

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات به مناسبت هفته کتاب از یکی از پلتفرمهای کتاب آنلاین بازدید کرد و ضمن گفتگو با دست اندرکاران این پلتفرم در جریان توانمندی ها و مشکلات آنها قرار گرفت.

تزریق ۵۷۳ هزار دُز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه ای، جدیدترین آمار کرونا را اعلام کرد.

آموزش سلامت با توجه به فضای مجازی و تبلیغی جدید پیچیده تر شده است

معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد که با توجه به فضای تبلیغاتی و مجازی موجود، آموزش سلامت نسبت به گذشته پیچیدگی های خاصی پیدا کرده است.

وزیر بهداشت وارد طارم شد

وزیر بهداشت به عنوان نماینده معین دولت در سفر استانی امروز رییس جمهور و تعدادی از معاونین و وزرا به استان زنجان، وارد شهرستان طارم شد.

بررسی عوارض ۴ واکسن کرونای تزریق شده در ایران / عدم گزارش مرگ و ثبت ۲ عارضه جدی

رییس کمیته راهبری مطالعات عوارض واکسیناسیون وزارت بهداشت، با بیان اینکه۵۰ درصد کل جمعیت کشور دو دُز واکسن‌شان را دریافت کرده‌اند، در عین حال جزییات گزارش میانی مطالعه انجام شده درباره عوارض چهار واکسن کرونای تزریق شده در کشور را تشریح کرد.

سرطان پانکراس؛ بیماری خاموشمتخصص رادیوانکولوژی درباره سرطان پانکراس، تشخیص و درمان این بیماری گفت: افراد ناراحتی گوارشی و درد مبهم و طولانی در شکم و یا زردی را جدی بگیرند.