مطالب حوزه فناوری

لزوم تبعیت دستگاه های ملی از مصوبات ستاد کرونا استان تهران

استاندار تهران گفت: دستگاه های ملی ملزم به رعایت مصوبات ستاد کرونای استان تهران در زمینه های مختلف از جمله دورکاری مطابق با مصوبات ستاد ملی هستند که این موضوع در ستاد ملی نیز مصوب شده است.

محدودیت‌های شبانه مهمترین چالش سازمان انتقال خون در ماه رمضان است

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در صورت نبود برنامه‌ریزی مناسب و فوری در ارائه تسهیلات رفت وآمد به اهداکنندگان خون و کارکنان انتقال خون در ساعات شبانه پس از افطار، با کاهش شدید ذخایر خون و مشکل جدی در تامین خون و فرآورده‌های آن در مراکز درمانی کشور در ماه آینده مواجه خواهیم بود.

تاکنون حدود ۷۸۰ میلیون دوز واکسن کرونا در سطح جهان تزریق شده است

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه در هفته گذشته ۹ درصد افزایش در موارد عفونت و ۵ درصد افزایش در موارد مرگ رخ داده است، گفت: شمار معدودی از افراد پروتکل های بهداشتی را رعایت می ‌کنند و ظاهرا برخی از افراد به این عقیده رسیده ‌اند که اگر نسبتا جوان باشند، گرفتن کووید ۱۹ اهمیت چندانی ندارد!

کووید 19، تهدیدی برای سلامت اجتماعی و روانی جامعه محسوب می شود

اعضای هیات علمی گروه های آموزشی ' کاردرمانی ' و ' آمار زیستی و اپیدمیولوژی' دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی طی تحقیقی اعلام کردند: کووید 19، با ایجاد اختلال در یکپارچگی اجتماعی، یکپارچگی در منزل و فعالیت‌های مولد، تهدیدی برای سلامت جامعه محسوب می شود.

ماموریت‌های ناسا برای جستجوی هوش فرازمینی

تحقیقات جدید ناسا شامل بررسی مکان‌های سقوط سفینه در سایر سیارات، کمین کردن برای یافتن بیگانگان در سیارک‌ها و ایجاد تلسکوپ رادیویی دائمی در ماه اعلام شده که هدف آن جستجوی هوش فرازمینی است.

آغاز مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن «کووایران» از اردیبهشتمسئول تیم نظارت بر آزمایش‌های انسانی واکسن کرونا با بیان اینکه مرحله سوم آزمایش انسانی کووایران از اردیبهشت انجام می‌شود، گفت: مرحله سوم را علاوه بر تهران در ۵ شهرستان دیگر نیز عملیاتی می‌کنیم.

زیرساخت های صنعت هسته ای کاملاً حفظ شده است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای کاملاً حفظ شده و در صورت نیاز هنگامه‌ای عظیم بر پا خواهد شد.

زیرساخت های صنعت هسته ای کاملاً حفظ شده است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای کاملاً حفظ شده و در صورت نیاز هنگامه‌ای عظیم بر پا خواهد شد.

راه اندازی ۵ آزمایشگاه پیش بالینی در ۵ دانشگاه منتخب کشور

راه اندازی پنج آزمایشگاه پیش بالینی در پنج دانشگاه منتخب که توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تعیین می شود از جمله توافقات حاصل شده در جلسه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بود.

نکات تازه درباره باتری موبایل

اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی، شبکه‌های اجتماعی و بازی بیشترین میزان باتری موبایل را مصرف می‌کنند.

نکات تازه درباره باتری موبایل

اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی، شبکه‌های اجتماعی و بازی بیشترین میزان باتری موبایل را مصرف می‌کنند.

کمک به دانشگاه های علوم پزشکی یکی از راهبردهای اصلی وزارت بهداشت است

معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه کمک هر چه بیشتر به دانشگاه های علوم پزشکی در مناطق در حال توسعه به خصوص استان سیستان و بلوچستان یکی از راهبردهای اصلی وزارت بهداشت است، گفت: نادیده گرفتن خدمات و فعالیت های انجام شده در این استان ظلم بزرگی به مدافعان سلامت محسوب می شود.

بیشترین بیماران اخیر به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا شدندفوق تخصص بیماری‌های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بیشتر مواردی که طی یک تا دو هفته گذشته گزارش شده ویروس جهش یافته انگلیسی است.

گام پنجم بسیج ملی کووید 19 بزودی آغاز می شود

رییس مرکز مدیریت شبکه معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افرادی که فاقد پرونده الکترونیک سلامت هستند خواست برای برخورداری از واکسیناسیون عمومی به نزدیکترین مرکز بهداشت شهر و روستای محل سکونت خود مراجعه کرده و تا پایان اردیبهشت ماه پرونده الکترونیک سلامت خود را تشکیل دهند.

سازمان بسیج با همه ظرفیت خود برای مقابله با ویروس کرونا آماده است

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج آماده مشارکت گسترده با وزارت بهداشت در راستای تشدید طرح شهید سلیمانی و طرح های لازم دیگر برای مقابله با ویروس کرونا است.

همه اقدامات مربوط به واکسن کرونا از لحظه ورود تا زمان تزریق به صورت شفاف اطلاع‌رسانی شود

رییس جمهور ضمن قدردانی از تلاش ها و اقدامات انجام شده از سوی دستگاه های مختلف در زمینه تامین واکسن خارجی و همچنین تولید واکسن کرونا در داخل کشور، بر ضرورت تسریع در تامین واکسن مورد نیاز مردم و همچنین حمایت از شرکت های تولید کننده داخلی برای تولید واکسن تاکید کرد.

ضرورت توسعه روابط ایران و مالزی در حوزه های بهداشتی و درمانی

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره بر ضرورت توسعه روابط ایران و مالزی در حوزه های بهداشتی و درمانی از تولید 98.3 درصد از داروی مورد نیاز کشور در داخل خبر داد.

تفاهم نامه همکاری معاونت تحقیقات وزارت بهداشت و معاونت سیاستگذاری معاونت علمی ریاست جمهوری امضا شد

تفاهم نامه همکاری معاونت تحقیقات وزارت بهداشت و معاونت سیاست گذاری معاونت علمی ریاست جمهوری به منظور فراهم کردن دسترسی پژوهشگران، صنایع و صنوف به شبکه تجهیزات و آزمون‌های آزمایشگاهی ذیل معاونت تحقیقات و برگزاری نشست‏های تخصصی و علمی درخصوص تجهیزات و آزمون‌های آزمایشگاهی به امضا رسید.

اولین محموله واکسن کرونا از ساز و کار کوواکس به تهران رسید

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: اولین محموله واکسن کرونا‬⁩ از ساز و کار کوواکس با تاخیر دو - سه هفته ای از موعد، به تهران رسید.

اولین تلفن تصویری ساخت ژاپن

اولین تلفن تصویری که توسط ژاپنی ها در سال 1968 میلادی ساخته شد .