مطالب حوزه اجتماعی

دستور فوری رییس سازمان بهزیستی برای کمک به افراد بی سرپناه در معرض آسیب و سرمازدگی

رئیس سازمان بهزیستی کشور با صدور بخشنامه ای بر لزوم آماده باش بیش از پیش و استفاده از ظرفیت های این سازمان و دستگاه های مسوول در سطح استان ها خصوصا در نقاط سردسیر برای کمک به افراد دارای سرپرست غیرموثر بی سرپناه که در معرض آسیب و سرمازدگی هستند تاکید کرد.

اعتماد مردمی مهمترین سرمایه کمیته امداد است

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه اعتماد مرد مهمترین سرمایه کمیته امداد است گفت: عملکرد درخشان کمیته امداد در سال‌های اخیر نتیجه همین اعتماد مردمی و اخلاص است.

رفع مشکل مسکن، اشتغال و ازدواج مددجویان در اولویت خدمات کمیته امداد قرار گیرد

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار با رئیس کمیته امداد، خواستار تقویت کیفیت خدمات این نهاد شد و گفت: رفع مشکل مسکن، اشتغال و ازدواج مددجویان باید در اولویت خدمات کمیته امداد قرار گیرد.

اختصاص بودجه 1640 میلیارد تومانی برای سطح بندی خدمات درمانی تامین اجتماعی

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: مشکلات ناشی از کمبود نیروهای تخصصی در مراکز درمانی این سازمان بر طرف خواهد شد.

جمع‌آوری ۱۱۰۰ میلیارد تومان زکات از ابتدای سال جاری در کشور

مدیرکل امور اجرایی زکات از جمع‌آوری ۱۱۰۰ میلیارد تومان زکات از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: بیش از ۸۰ درصد زکات جمع‌آوری‌شده طی این مدت صرف امور فقرا و نیازمندان شده است.

آغاز ساخت ۲۱ واحد مسکن برای خانواده‌های ایتام تحت حمایت استان قم

ساخت ۲۱ واحد مسکن برای خانواده‌های تحت حمایت در استان قم با حضور رئیس کمیته امداد آغاز شد.

حمایت از فعالان صنایع دستی آسیب‌دیده از کرونا

به همت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام 3 هزار شغل در حوزه صنایع دستی با اولویت آسیب‌دیدگان از کرونا ایجاد می‌شود.

شهر خوب یک اتفاق نیست، یک انتخاب است

علی‌محمد سعادتی از برگزاری مانور موتورسوار خوب در روز هوای پاک با شعار شهر خوب یک اتفاق نیست، یک انتخاب است، در منطقه 12 پایتخت خبر داد.

اختصاص ۸۲ میلیارد ریال کمک‌هزینه معیشتی به ایتام و مددجویان استان خوزستان

از سوی بنیاد مستضعفان ۸۲ میلیارد ریال کمک‌هزینه معیشتی به حساب ایتام و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در استان خوزستان واریز شد.

از تاثیر داروهای شیمیایی و طب سوزنی گرفته تا شیرین بیان و شیر الاغ بر کرونا!

تاثیر داروهای مختلفی همچون هیدروکسی کلرکین، فاویرپیراویر و برم هگزین هیدروکلراید بر بیماران مبتلا به کرونا و نقش پررنگ طب سنتی از طب سوزنی، شیرین بیان، شیر الاغ و زنجبیل بخشی از کارآزمایی‌های بالینی مربوط به کووید-19 را تشکیل می‌دهند که در وب‌سایت مرکز ثبت کارآزمایی بالینی ایران ثبت شده‌اند، اما مرکز ثبت کارآزمایی بالینی کجاست و در دوران شیوع کرونا محل ثبت چه طرح‌هایی بوده است؟

آیا احتمال پیدایش واریانت جدید کروناویروس در ایران وجود دارد؟

متخصص ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه همیشه باید هوشیارانه وضعیت اپیدمیولوژیک، بالینی و ژنتیکی بیماران را در صورت مشاهده علائم جدید و یا گرایشات واضح معنادار آماری، رصد کرد، گفت: با توجه به اظهارات اخیر دکتر زالی فرمانده ستاد کرونا در کلانشهر تهران مبنی بر بروز تغییراتی در شیوع و بروز کووید۱۹، اگر این تغییرات از نظر اپیدمیولوژیست‌ها معنادار شده باشد، می‌توان به احتمال وجود سویه جدید فکر کرد.

تخصیص اعتبار ۸۷ میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان به عنوان کمک هزینه معیشتی مددجویان مستمری‌بگیر برخی شهرستان‌های خوزستان

رئیس سازمان بهزیستی کشور از تخصیص اعتبار ۸۷ میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به عنوان کمک هزینه معیشتی مددجویان مستمری‌بگیر شهرستان‌های آبادان، خرمشهر، بندر ماهشهر خبر داد و گفت: ۵۰۰ هزار تومان کمک هزینه معیشتی برای ۱۶ هزار خانوار و همچنین یکهزار و ۴۵۰ نفر از فرزندان امدادبگیر، فرزندان مقیم در مراکز شبانه‌روزی و فرزندان زنان سرپرست خانوار شهرستان دزفول بر روی کارت آنها شارژ شد.

اهالی قلب طهران همسایه هم می‌شوند

چهار کوچه با 200 پلاک در محله دروازه شمیران منطقه 12 به عنوان پایلوت برای اجرای فاز اولیه پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان‌نشینی که شامل تسهیل‌گری و ترویج‌گری است، انتخاب شدند.

پرواز ققنوس‌ها‌ از آتش پلاسکو تا بلندای البرزکوه

چهار سال از وقوع حادثه تلخ آتش‌سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو می‌گذرد؛ امروز از زیر دود و آتش این حادثه، داغی بر دل‌های خانواده‌های شهدای آتش‌نشان ابدی باقی مانده و یادی از آنان که در زندگی و شهادت، الگوی از خودگذشتگی و ایثار برای تمام دوران شدند.

ایجاد 549 شغل برای بانوان تحت حمایت کمیته امداد خراسان جنوبی

طی 9 ماهه سالجاری 549 فرصت شغلی در قالب طرح‌های اشتغالزایی توسط مجریان زن تحت حمایت در سطح استان ایجاد شده است.

نخستین علامت جمعی فرش مددجویان کمیته امداد «احسان» رونمایی شد

آئین رونمایی از علامت جمعی «احسان» به عنوان نخستین علامت جمعی فرش با ذینفعی مددجویان، با حضور رئیس کمیته امداد و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همچنین حضور مدیر منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی ثبت مالکیت معنوی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

لزوم تهیه و تدوین پیام اربعین‌ و عاشورا به شکل هنری و جامعه پسند

جانشین معاون هماهنگ کننده و فرمانده قرارگاه اربعین ناجا با بیان اینکه اربعین حسینی فرصتی بی‌نظیر برای وحدت، همدلی و مانور معنویت است، گفت: پیام اربعین و عاشورا بایستی به شکل هنری و جامعه پسند تهیه و به دنیا عرضه شود.

کشف موبایل های سرقتی توسط پلیس راه آهن

فرمانده پلیس راه آهن پلیس پیشگیری ناجا گفت: با هوشیاری کارکنان پلیس راه آهن مشهد، 74 دستگاه گوشی همراه سرقتی کشف و ضبط و 2 نفر در این رابطه دستگیر شدند.

فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران ۷۷ درصد است

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با هشدار نسبت به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی به جهت عدم شیوع پیک دیگر کرونا گفت: فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران ۷۷ درصد است که اثرگذاری منوط به رعایت بالای ۹۰ درصد می باشد.

نخستین مناقصه الکترونیکی شهرداری تهران توسط منطقه 12 پایتخت

به منظور دریافت اسناد مناقصه به صورت الکترونیکی در شهرداری تهران برای نخستین بار، منطقه 12 پایتخت به صورت پایلوت انتخاب شد.