مطالب حوزه اقتصادی

مسافر خارجی برگردانده می‌‌شود

مدیرکل دفتر ایمنی و تضمین کیفیت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: مسافران ایرانی که از مبادی آفریقای جنوبی و در قالب پروازهای کانکشنی قصد ورود به کشور را داشته باشند 14 روز در قرنطینه فرودگاه امام خمینی(ره) با هزینه خودشان می‌مانند.

صف‌کشی مقابل صرافی‌ها جمع می‌شود؟

با توجه به اینکه بانک مرکزی در بخشنامه‌ای تخصیص ارز سهمیه‌ای را برای سایر موارد و از طریق کارت ملی حذف کرده است، رئیس سابق کانون صرافان معتقد است تا زمانی که اختلاف قیمت ارز در صرافی‌ها و بازار آزاد وجود دارد، با دور زدن مفاد این بخشنامه برای دریافت ارز سهمیه‌ای همچنان مقابل صرافی‌ها صف‌های طویل شکل می‌گیرد.

تحویل و تحول حدود ۱۱۲ هزار هکتار اراضی ملی واقع در حریم شهرها به سازمان

سازمان ملی زمین و مسکن در سه ماهه نخست فعالیت دولت سیزدهم همزمان با ابلاغ قانون جهش تولید مسکن و اجرای طرح نهضت ملی، اقدامات گسترده‌ای را به منظور شناسایی اراضی دولتی و اعمال تصدی دولت بر آنها در دستور کار قرار داد.

بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره فروش ارزبانک مرکزی در بخشنامه‌ای به صرافی‌های کشور بر تداوم روند تخصیص ارز به صورت اسکناس با مصارف خدماتی ۲۵ گانه تاکید کرد.

سامانه استقرار آب صنعت در حال مطالعه است

در دیدار مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان با معاون مطالعات پایه و تخصیص حوضه آبریز اترک و حوضه‌های شمالی شرکت مدیریت منابع آب ایران، بر تامین 20 میلیون متر مکعب از آب صنعت استان از طریق ذخایر سدهای استان و با استقرار سامانه آب صنعت تاکید شد.

ضرورت پایداری و پایایی زیرساخت‌های صنعت آب و برق

رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس، از برگزاری مانورتمرینی-آموزشی مدیریت بحران در منطقه مرکز و جنوب کشور به میزبانی استان فارس با رویکرد زلزله فرضی درتاسیسات زیربنایی صنعت آب و برق استان با حضور شرکت‌های یاری رسان شامل اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری،کهگیلویه و بویراحمد و یزد در 16 آذرماه سال جاری خبر داد.

ایران ششمین کشور دارای شدت مصرف انرژی بالا در جهان

بر اساس آمار اعلام شده از سوی شرکت توانیر، ایران در جایگاه ششمین کشور جهان با شدت مصرف انرژی بالا قرار گرفته که مشارکت موثر مشترکان در اجرای طرح‌های مدیریت مصرف، می‌تواند علاجی واقعی برای کنترل رشد لجام‌گسیخته مصرف برق در کشور باشد.

کرونا باز هم به جان بورس‌های جهانی افتاد!

نگرانی از سویه جدید آفریقایی کرونا باعث ریزش شدید بورس‌های جهانی شد.

وضعیت کشنده‌تر از قطعی گاز!

دومینوی سیاه سرد شدن هوا، افزایش میزان مصرف گاز، کمبود گاز در کشور، اولویت تامین گاز بخش خانگی، استفاده نیروگاه ها از سوخت دوم، قطعی گاز صنایع و آلودگی هوا امسال هم درحال تکرار است و ابر سیاه آن بر سر مردم و صنایع که عمدتا بورسی هستند سایه انداخته است. سناریوی پر چالشی که یک تحلیلگر بازار سرمایه ضمن تشریح دلایل آن به تشریح تاثیر قطعی گاز صنایع بر بازار سرمایه پرداخت و عنوان کرد که ابهامات موجود پیش روی این بازار، از قطعی گاز صنایع و شرکت های بورسی نیز کشنده تر است!

مسکن باید از شکل سرمایه داری خارج و به کالای مصرفی تغییر یابد

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای خارج کردن مسکن از این حالت باید آن را از شکل سرمایه داری خارج و به یک کالای مصرفی تغییر داد. در این راستا باید خانه های خالی تحت یک قانون قرار گرفته و رها نشوند.

کشتار دام های آبستن در البرز یک خطای غیرعمد بوده است

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان البرز با اشاره به انتشار برخی اخبار در خصوص کشتار دام های آبستن در این استان، گفت: کشتار دام های حذفی در البرز یک خطای غیرعمد انسانی بوده است.

سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو)

سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد به انگلیسی: “Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO)”

نهادی از سازمان‌های بین‌المللی است که در زمینه پیشرفت کشاورزی فعالیت می‌کند. این سازمان در تلاش برای بهبود سیستم غذایی جهان و مبارزه علیه گرسنگی و سوء تغذیه و مقر اصلی آن در رم پایتخت ایتالیا است.

حل مشکلات اقتصادی با مشارکت مردم

وزیر کشور: مشکلات اقتصادی با زمینه سازی مشارکت مردم به راحتی حل می شود و انتظار از دولت برای رفع تمام مشکلات منطقی نیست و امکان پذیر هم نخواهد بود.

خانه خود را بسازید

محصولات لوازم خانگی سری Bespoke سامسونگ امکان داشتن خانه‌ای مطابق سلیقه فردی کاربر، انعطاف‌پذیر و هوشمند را فراهم کرده است. این محصولات تعریف جدیدی از سبک زندگی شخصی‌سازی شده را به جهان ارائه داده‌اند. سبک تازه‌ای که با در هم تنیدن بیش از پیش هنر و فناوری، افراد را به تحقق خواسته‌هایشان در دستیابی به یک سبک زندگی زیبا، یکپارچه و انعطاف‌پذیر نزدیک‌تر کرده است.

خط قرمزی در برخورد با فساد و فرار مالیاتی نداریم

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت:در برخورد با مفاسد اداری و مبارزه با فرار مالیاتی هیچ خط قرمزی نداریم.

520 میلیون کیلووات ساعت انرژی در نیروگاه بندرعباس تولید شد

سرپرست معاونت بهره برداری شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان گفت: در آبان امسال بیش از 520 میلیون کیلووات ساعت انرژی در نیروگاه بندرعباس تولید شد.

اجرای طرح جلوگیری از ورود فاضلاب به تالاب انزلی در ۳ شهر استان گیلان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان از اجرای طرح جلوگیری از ورود فاضلاب به تالاب بین المللی انزلی در سه شهر حاشیه این تالاب خبر داد.

قرارداد ساخت مجتمع فروآلیاژهای چادرملو منعقد شد

درپی اخذ مجوز ساخت و تخصیص مکان احداث مجتمع فروآلیاژهای چادرملو در استان یزد، قرادادساخت این مجتمع مابین شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بعنوان کارفرما و کنسرسیومی متشکل از شرکتهای کیسون، کاهنربا و پارس فرارون بعنوان پیمانکار منعقد شد.

امکانات زیر بنای خط انتقال آب شیرین خلیج فارس قابل گسترش است

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت : خوشبختانه در اجرایی پروژه ملی خط انتقال آب شیرین خلیج فارس به مناطق مرکزی ایران که با مشارکت و سرمایه گذاری 3 شرکت بزرگ معدنی و صنعتی چادرملو ، گل گهر و مس انجام شده است پیش بینی توسعه آن دیده شده و 3 خط آبرسانی طراحی گردیده است که در حال حاضر تنها از یک خط آن بهره برداری می شود .

تمدید طرح انگیزشی پیشتازان ویژه شعب و باجه های بانکی روستایی

طرح انگیزشی پیشتازان ویژه شعب و باجه های بانکی روستایی تمدید شد.