مطالب حوزه سیاسی

قرائت پاسخ وزارت کشور به اظهارات یکی از نمایندگان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی

در پاسخ وزارت کشور به اظهارات یکی از نمایندگان در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی تاکید شده؛ گزارش رسمی هیچ یک از کمیسیون های اصل ۹۰، شوراهای امور داخلی و امنیت مجلس شورای اسلامی قصور یا تقصیری را متوجه شورای امنیت کشور و وزارت کشور ندانسته است.

معضل کارت‌های بی‌نام بازرگانی برطرف می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز معضل کارت‌های بی‌نام بازرگانی را برطرف می‌کند، گفت: مسئولیت اجرای دقیق این قانون برعهده رئیس جمهور است.

حق ما برای اقدام علیه آمران حادثه نطنز محفوظ است

سخنگوی دولت تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، حق خود را برای اقدام علیه عاملان، آمران و مباشران حمله تروریستی در مرکز غنی سازی نطنز محفوظ می‌داند.

اروپا نه آبرویی دارد و نه جایگاهی که مقامات ایرانی را تحریم کند

وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اعمال تحریم اتحادیه اروپا برای چند مقام و نهاد ایرانی تاکید کرد: اروپا نه آبرویی دارد و نه جایگاهی که مقامات ایرانی را تحریم کند.

باید صدای واحدی از کشور در عرصه مقابله با کرونا بیرون بیاید

ذوالفقاری در نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که با حضور وزیر بهداشت تشکیل شد، گفت: باید صدای واحدی از کشور در عرصه مقابله با کرونا بیرون بیاید و نباید با تصمیم گیری های مختلف و چندگانه به اعتماد عمومی در کشور آسیب بزنیم.

با استقبال ویژه مردم و روستاییان عزیز، رکورد ثبت نام در انتخابات شوراهای روستا شکسته شد

معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه یکی از مولفه های جدی در روند مشارکت حداکثری در امر خطیر انتخابات، اطلاع رسانی مسئولانه و به هنگام است؛ گفت: باید با نهایت تلاش, فضای عمومی و رسانه ای کشور را به سمت ترغیب بیشتر مردم به حضور در صندوق های رای سوق دهیم, چرا که حضور پرشور در انتخابات, زمینه ساز اقتدار، کارآمدی, انسجام و ثبات کشور است.

رعایت پروتکل های بهداشتی به حدود ۶۰ درصد رسیده است

دبیر کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا: رعایت پروتکل های بهداشتی به حدود ۶۰ درصد رسیده است

تلاش دولت برای رفع موانع رشد بازار سرمایه

رئیس جمهور گفت: در سال پشتیبانی و مانع زدایی از تولید، سعی دولت بر این است تا موانع رشد بازار سرمایه را مرتفع کند.

لایحه مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شد

نمایندگان مردم در خانه ملت برای تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح لایحه مالیات بر ارزش افزوده موافقت کردند.

لایحه مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شد

نمایندگان مردم در خانه ملت برای تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح لایحه مالیات بر ارزش افزوده موافقت کردند.

ثبت نام ۱۴۴ هزار و ۸۶۵ نفر تا پایان روز ششم ثبت نام شوراهای روستا

دبیر ستاد انتخابات کشور گزارش تجمیعی از ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا تا پایان روز ششم ثبت نام را ارائه کرد.

ثبت نام ۹۷ هزار و ۹۸۰ نفر تا پایان روز پنجم ثبت نام شوراهای روستا

دبیر ستاد انتخابات کشور گزارش تجمیعی از ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا تا پایان روز پنجم ثبت نام را ارائه کرد.

آمریکا و آژانس بین المللی اتمی به ایران بدهکارند

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه آژانس بین المللی اتمی به ایران بدهکار است گفت: آمریکا، کشور‌های اروپایی و صنعتی باید بدهکاری خود را به ملت ایران پرداخت کنند.

ورود ویروس انگلیسی از عراق از عوامل موج چهارم

رئیس جمهور تصریح کرد: عامل اول ایجاد موج چهارم کرونا ورود ویروس انگلیسی از عراق بود.

گزارش نهائی سخنگوی ستاد انتخابات کشور از ثبت نام ۸۸ نفر داوطلب انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در پایان فرصت ثبت نام

دبیر ستاد انتخابات کشور گزارش تجمیعی نهائی از ثبت نام داوطلبان میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری را در پایان بازه زمانی هفت روزه ثبت نام داوطلبان ارائه کرد.

امامی امین مسئول هماهنگی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری شد

محمد امامی امین به عنوان نماینده وزیر و مسئول هماهنگی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری برگزیده شد.

ملاک وزارت کشور در اجرای فرایند برگزاری انتخابات مر قانون است

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور با تشریح اینکه انتخابات خرداد ماه سال جاری مهم ترین اتفاق پیش روی کشور است؛ گفت: وزارت کشور به عنوان مسئول اجرای مستقیم انتخابات با اهتمامی جدی به دنبال برگزاری انتخاباتی باشکوه در شان مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

جوسازی های رسانه ای در مورد تردد ترکیه نمونه بارز بی اخلاقی رسانه ای است

معاون هماهنگی وزارت کشور در واکنش به ادامه جوسازی های رسانه ای در مورد تردد مسافری ترکیه، با یادآوری لغو کل تورهای ترکیه بر اساس مصوبه کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا که از سوی وزیر کشور به رئیس جمهور و رئیس ستاد ملی مدیریت کرونا پیشنهاد شد و با دستور صریح رئیس جمهوری محترم مورد موافقت قرار گرفت، تداوم فضاسازی و جوسازی رسانه ای و هجمه به دستگاه های مسئول به این بهانه را نمونه بارز بی اخلاقی رسانه ای بر شمرد.

پخش مستند حرف قطعی، ساعت ۲۰ از شبکه یکمستند «حرف قطعی» مجموعه مواضع جمهوری اسلامی در زمینه تحریم‌ها و برجام، امشب ساعت ۲۰، از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.

بهره برداری از طرح‌های بزرگ دانش بنیان و نوآوری

بهره برداری از چند طرح بزرگ دانش بنیان و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان‌های البرز، تهران و قزوین با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور آغاز شد.