مطالب حوزه سیاسی

تاکید رئیس جمهوری کشورمان براستفاده از ظرفیتهای سازمان اکو

رئیس جمهوری کشورمان که برای شرکت در پانزدهمین اجلاس سران اکو در عشق‌آباد به سرمی برد؛ در دیدارهای جداگانه با روسای جمهوری ترکمنستان و پاکستان بر گسترش همکاریهای دو جانبه و منطقه ای تاکید کرد.

نوری وزیر آموزش و پرورش شد

یوسف نوری به عنوان وزیر آموزش و پرورش از مجلس رأی اعتماد گرفت.

قدردانی رئیس مجلس از دریادلان نیروی دریایی ارتش و سپاه

رئیس مجلس از رشادت‌های فرزندان غیور نیرو‌های مسلح در نیروی دریایی ارتش و سپاه که حضور مقتدرانه‌ای در آب‌های آزاد و خلیج فارس در دوردست و نزدیک دارند، قدردانی و تشکر کرد.

رویکرد توسعه متوازن در استان های کشور دنبال می شود

سرپرست معاونت اقتصادی پیشبرد رویکرد متوازن را از اهم برنامه های وزارت کشور توصیف کرد و گفت: آمایش سرزمینی در استانها مبنای برنامه ریزی اقتصادی و توسعه قرار خواهد گرفت.

هر گونه تهدید، دیگر مرز جغرافیایی نداردفرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: قدرت نیروی دریایی ارتش نسبت به گذشته روز افزون است و توانستیم همه مولفه‌های دشمن را به هم بریزیم و برای ما هر گونه تهدید، دیگر مرز جغرافیایی ندارد.

امارات در اندیشه شراکت با ایران

شاید بتوان انتظار داشت که حاکم امارات در مرحله بعدی به تهران سفر کند و به ائتلاف عربی ضد ایران که توسط محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی تشکیل شد، پایان دهد. به هر حال، شاهزاده سعودی با این اقدامات همکار اماراتی خود مشکلی ندارد، زیرا عربستان سعودی نیز پیش از این سه دور مذاکره با مقامات ارشد ایرانی در بغداد داشته است.

مذاکرات زمانی به نتیجه می‌رسد که آمریکا مطالبات ملت ایران را بپذیرد

وزیر کشور تاکید کرد: مذاکرات آتی تنها زمانی به نتیجه خواهد رسید که آمریکایی ها به مطالبات به حق ملت ایران تن دهند.

از ظرفیت های استانی در مراسم اربعین بیشتر استفاده می شود

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه باید از ظرفیت های استانی در ساماندهی قوی تر خدمات تغذیه و اسکان در مراسم اربعین بیشتر استفاده کنیم؛ گفت: ستاد مرکزی اربعین حسینی نقش هماهنگی و نظارت را بیشتر دنبال خواهد کرد.

پایگاه های مدیریت بحران در شهر تهران تقویت می شود

وزیر کشور تاکید کرد: در زمان حاضر حدود ۱۰۰ پایگاه مدیریت بحران در شهر تهران فعال است و برای ارتقای آمادگی های بیشتر این تعداد دو برابر می شود.

پیام تبریک رهبر انقلاب به مناسبت هفته بسیج

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک هفته بسیج، «همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا» را ابزار‌های تجربه‌شده برای غلبه بر مشکلات کشور دانستند.

نظام بودجه ریزی نیازمند اصلاحات ساختاری است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور با تاکید بر اینکه سهم بهره وری در اقتصاد کشور پایین است؛ گفت: افزایش سهم بهره وری در اقتصاد زمینه کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای توان معیشتی کشور را موجب خواهد شد.

تقویت خدمات درمانی و بهداشتی به ساماندهی محلات کمک می کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه موضوعات درمانی و پزشکی از مهم ترین نیازهای ساکنین محلات است؛ گفت: در این راستا با هماهنگی های به عمل آمده با سازمان بیمه سلامت کشور، حمایت های درمانی و پزشکی در خور توجهی از ساکنین محلات صورت می گیرد.

وزیر کشور خواستار رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی شد

بیست و هفتمین جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا امروز به ریاست وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا برگزار شد و در این جلسه دکتر وحیدی بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

پیام وزیر کشور به مناسبت هفته بسیج

وزیر کشور در پیامی هفته بسیج را محضر مبارک رهبر معظم انقلاب، ملت شریف ایران، بسیجیان انقلابی و عزیز کشور تبریک و تهنیت گفت.

سرمایه انسانی و فرهنگ غنی مهم ترین ظرفیت استان کردستان است

وزیر کشور تاکید کرد: استان کردستان با داشتن سرمایه های ارزشمند انسانی و فرهنگ غنی از ظرفیت های عظیمی در رسیدن به توسعه و پیشرفت همه جانبه دارد.

دو استاندار منتخب کشور از هیات وزیران رأی اعتماد گرفتند

استانداران منتخب استان های ایلام و چهارمحال و بختیاری از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند.

انتصاب افشار دارابی به عنوان مشاور وزیر و رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور

دکتر احمد وحیدی وزیر کشور در حکمی افشار دارابی را به سمت مشاور وزیر و رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور منصوب کرد.

گروسی مدیر آژانس بین‌المللی اتمی فقط به دنبال جلب رضایت آمریکا است

خوش چشم با تصریح بر اینکه متأسفانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تبدیل به نهاد سیاسی شده است، عنوان کرد: این مسئله در دوره جدید با مدیریت «گروسی» بیشتر قابل لمس است زیرا مدیر جدید آژانس قصد دارد حتماً رضایت آمریکایی‌ها را جلب کند.

پناهندگان در ایران واکسینه می شوند

دستیار وزیر و مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: پناهندگان با همکاری سازمان های بین المللی در ایران واکسینه می شوند.

امضای رئیس جمهور آمریکا قابل اتکا نیستسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: شرط بازگشت آمریکا به برجام، برداشتن تحریم‌ها به صورت موثر، یکجا و قابل راستی آزمایی است و امضای رئیس جمهور امریکا قابل اتکا نیست.