مطالب حوزه اختصاصی جهانی پرس

محله جلفا،محله ارامنه

محله جلفا یکی از زیباترین مناطق دیدنی اصفهان می باشد که در میان میدان جلفا، هتل جلفا و کلیسا وانک قرار گرفته است.

برپایی نمایشگاه گروهی «سرزمین ها» برای اولین بار در ترکیه

نمایشگاه مجازی گروهی نقاشی، تصویرسازی و نقاشی خط «سرزمین ها» با 38 اثر از 37 هنرمند از 3 نوامبر لغایت 3 دسامبر 2021، 12آبان الی 11 آذر 1400، در وبسایت گالری آرتز در استانبول ترکیه برپا می باشد.

علی حسنی کارآفرین جوانی که منجی مردم می شود

علی حسنی جوان‌ترین کارآفرین موفقی است که تاکنون توانسته در عرصه‌های مختلف هنری اجتماعی و اقتصادی موفقیت بسیاری کسب کند جوانی که هم دغدغه جوانان را دارد و هم مطالبه گرمشکلات اقتصادی مردم است به طوری که امروزه می‌توان از او به عنوان منجی مردم در شرایط بد اقتصادی نام برد.

قدردانی مدیران فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران از دکتر عزیزی

مدیران فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران از دکتر عزیزی پیام تشکری را منتشر کردند.

گزارش تصویری جلسه تبیین تشکیلات و شرح وظایف واحد‌های شورا

جلسه تبیین تشکیلات و شرح وظایف واحد‌های شورا و برگزاری شورای واحدهای کانون زوار الزهرا سلام الله علیها (ارتباطات ، مالی و پشتیبانی، تربیت بدنی، علمی و تحصیلی، وصال، اجرایی، رسانه، روابط عمومی) در مسجد امام محمد باقر (ع) برگزار شد.
به گزارش جهانی پرس، در این جلسه به برگزاری کلاس های درسی پایه‌های مختلف مسجد با اساتید برجسته (روحانی ها و دانشجویان مطرح دانشگاه های امیرکبیر، علم و صنعت ، تهران و ...) اشاره شد که سپس نماز جماعت با حضور پرشور جوانان و نوجوانان و بیان احکام توسط نوجوانان برگزار شد.

درباره موزه رحمی کوچ

موزه رحمی کوچ یک موزه صنعتی خصوصی در شهر استانبول است که به تاریخ حمل و نقل و صنعت ارتباطات ترکیه اختصاص دارد.

واحد خاکدان؛نقاش هایپررئالیست

واحد خاکدان بدون تردید یکی از بزرگترین نقاشان ایران و جهان است که در زمینه تصویرگری و نقاشی به سبک هایپررئالیسم فعال است.خاکدان از دوران کودکی نقاشی را آغاز کرده و تحصیلات خود را در رشته معماری داخلی دانشکده هنرهای تزیینی ادامه داده است.

داستان نویسی به سبک کتاب 'مواد لازمش به اندازه کافی'

کتاب آموزش داستانویسی«مواد لازمش به مقدار کافی» باحضوراستادان ادب فارسی ونویسندگان معاصر واستقبال خوب علاقه مندان به داستان نویسی فارسی عصرپنج شنبه رونمایی شد.

معرفی محمد بویری عکاس و روزنامه نگار

محمد بویری روزنامه نگار و عکاس عکسهایی با موضوع ایران منتشر کرده است که در این خبر آن را میخوانیم.

نظرات برخی از هنرمندان درباره «دشت خاموش»

مریم بوبانی بازیگر پیشکسوت، مونا فرحاد هنرپیشه و یاور احمدی فر نوازنده از فیلم سینمایی «دشت خاموش» ساخته احمد بهرامی گفتند.

پیام تسلیت دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران به مدیرعامل شرکت دومینو

دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی در پی درگذشت مادر مدیرعامل شرکت دومینو به وی تسلیت گفت.

تبعات نیندیشیدن در جامعه مدنی و سیاسی

نیندیشیدن، بدترین نوع حصار کشی بر انسان است. نیندیشیدن و حرکت در مسیر از پیش تعیین شده در فرد توهم آزادی ایجاد می‌کند. حصار کشی بر ذهن، نه می‌گذارد شما فکر کنید و نه اجازه ی می‌دهد دیگران شما را از این محیط محصور نجات دهند.

قدردانی دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران از دکتر دین پرست

محسن نقاشی دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران از دکتر دین پرست قدردانی کرد.

آنچه درباره یاسر موحدفرد دبیرکل بنیاد فردوسی نمی‌دانید

یاسر موحدفرد دبیرکل بنیاد فردوسی و مدیرعامل موسسه فردوسی دارای پیشینه علمی، فرهنگی، اجرایی و ورزشی گرانبهایی است که در پی به شرح پیشینه آن پرداخته می شود.

بازار کاغذ در سکوت مطلق به سر می برد!

سارا صادقی: این روزها بازار ظهیر الاسلام در سکوت مطلق بسر می برد بازاری که زمانی برو بیایی داشت اکنون خالی از جمعیت است، به گفته کاسبان ناراضی ونا امید که برخی از آنها قصد ترک شغل پدریشان را دارند، جنس هست ولی چون قیمت‌ها بالاست مشتری وجود ندارد اما این بحران از کجا شروع شده!؟

شجریان مسیر زندگی من را مشخص کرد

در گوشه و کنار ایران هستند کسانی که بدون جار و جنجال های رسانه ای و هیاهوهای تبلیغاتی در حوزه های فرهنگی و هنری به فعالیت مشغول هستند و اتفاقاً در کار و هنر و حرفه خود نیز موفقیت های خوبی کسب کرده اند.

نابودی هنر موسیقی اعلان جنگ با «فرهنگ و هنر» است

هنرمند نقاش پیشکسوت معاصر افغانستان یادآور شد: بار دیگر جهان شاهد قدرتنمایی جهل و تحجر شده و در کمال ناباوری این بیدادگری با بیتفاوتی و یا چشمپوشی قدرتمندان و منادیان حقوق بشر، دموکراسی غربی، دموکراسی دینی ومدعیان بشردوستی همراه شده است.