صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
دکتر علیرضا رئیسی پس از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا

دورهمی‌های خانوادگی، عامل مهم شیوع کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: متاسفانه عده‌ای با رعایت نکردن شیوه نامه‌ها زحمات دیگران را هدر می‌دهند، زیرا ۱۰ درصد مبتلایان که توجه نمی‌کنند، باعث ۸۰ درصد ابتلا‌ها می‌شوند و دورهمی‌های خانوادگی مهم‌ترین عامل شیوع است.

به گزارش  جی خبر_ صدا و سیما ، آقای دکتر علیرضا رییسی پس از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که در نخستین روز اجرای «طرح جامع اعمال محدودیت‌های پویا در مقابله با کرونا» با حضور رئیس جمهور برگزار شد با بیان اینکه امروز اول آذر جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهور برگزار شد، افزود: در این جلسه 15 نفر از اعضا حضور داشتند و بقیه به صورت وبینار در جلسه حاضر بودند و به طور کلی همه اعضا در این جلسه حضور داشتند.
 

آغاز طرح ملی غربالگری محله محور 

دکتر رییسی با اشاره به آغاز اجرای طرح غربالگری محله محور برای مقابله با همه گیری کرونا ،گفت: این طرح با مشارکت و کمک مردم آغاز شده است.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: در این جلسه همچنین گزارش روند وضعیت 43 شهری که قبلا محدودیت ها ایجاد شده بود، ارائه شد و خبر خوب این که محدودیت هایی که در این 43 شهر از 5 آبان ایجاد شده است موجب شد که وضعیت قرمز 41 شهر روند نزولی داشته باشد و این نشان می دهد که محدودیت ها کاملا موثر بوده است و بر این اساس می توان محدودیتی را که از امروز آغاز کرده ایم مورد توجه قرار دهیم.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: محدودیت ها از امروز برای 160 شهری که قرمز ، 208 شهری که نارنجی و 80 شهری که وضعیت آن ها زرد بوده آغاز شده است.
دکتر رییسی گفت: جمعیت مشمول شهرهایی که در وضعیت هشدار قرمز قرار دارند بالغ بر 53 میلیون نفر است و به طور کلی 79 میلیون نفر در وضعیت هشدار 3 ، 2، 1 به ترتیب قرمز، نارنجی و زرد قرار دارند که امیدواریم با اجرای این محدودیت ها و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در چهار هفته آینده شاهد کاهش مرگ و میر در شهرها باشیم.
 

بهره گیری از کیت های آزمایش سریع کرونا 

معاون امور بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: از امروز توزیع کیت های آزمایش سریع کرونا در مراکز بهداشتی آغاز شد و امیدواریم این تست ها در هفته های آینده توسعه پیدا کند.
دکتر رئیسی گفت: از امروز صدهزار کیت تولید داخل آزمایش سریع کرونا، آنتی ژن به دست ما رسیده است و در مراکز بهداشتی توزیع می شود و امیدواریم طی هفته های آینده بتوانیم میزان تست ها را به حدود 70 هزار، 80 هزار و صد هزار تست برسانیم و به صورت رایگان توزیع کنیم.
وی تاکید کرد: طرح ها و بسته های حمایتی نیز تهیه شده و برای پشتیبانی از این طرح ها ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیمات خوبی گرفته است.
شناسنامه


کدخبر: ۲۴۱۲۴۷
تاریخ: ۱۳۹۹/۹/۱     ساعت: ۱۲ : ۵۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ آذر
  • ١٥ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Dec 01 2020