صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
وزیر بهداشت در مراسم آغاز طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط:

امنیت و سلامت مانند آب برای ماهی و هوا برای انسان است/ امسال کار بازرسان بهداشت محیط با توجه به فشارهای اقتصادی، سخت تر است


وزیر بهداشت گفت: ۳ دهه پیش که مسئولیت معاونت بهداشت را بر عهده داشتم به سختی توانستم مباحث بهداشت محیط را مطرح کنیم، اما با این حال برای اولین بار در وزارت بهداشت، اداره کل بهداشت حرفه ای را راه اندازی کردم.

به گزارش جهانی خبر_وبدا، دکتر سعید نمکی در مراسم آغاز طرح مدیریت مهندسی بهداشت محیط در سلامت نوروزی خطاب به بازرسان بهداشت محیط اظهار داشت: قطعا از شما حمایت می کنم و منزلت بسیاری نزد بنده دارید چون کشور، مدیون تلاش های سربازان عرصه سلامت است.  
وی تصریح کرد: زمانی که در وزارت بهداشت مسئولیت داشتم، یکی از کاردان های بهداشت محیط در کرمانشاه از یک قصابی بازدید و مواردی از تخلف را مطرح کرده بود اما قصاب علیه نیروی بهداشت محیط شکایت کرده بود و به اتهام اخذ رشوه محکوم به شلاق شده بود اما به سراغ آقای شوشتری، وزیر وقت دادگستری رفتم و به او گفتم که اگر نیروی بهداشت محیط ما شلاق بخورد، من خودم را آتش می زنم و اینقدر پافشاری کردم که حکم دادگاه تبدیل به تبرئه نیروی بهداشتی و شلاق خوردن قصاب متخلف شد.
وزیر بهداشت با اشاره به تلاش های مدیران، مسئولان، وزرا و نیروی بهداشتی در طول دهه های گذشته، گفت: در سال 57 از هر 1000 تولد زنده، 120 نوزاد به یک سالگی نمی رسیدند و از هر 100 هزار زایمان، 245 مادر باردار به دلیل عوارض حاملگی و زایمان جان خود را از دست می دادند، اما امروز این شاخص ها به کمتر از یک دهم کاهش یافته و پوشش واکسیناسیون از 30 درصد به 100 درصد رسیده که این دستاوردها حاصل تلاش های بی وقفه و شبانه روزی همکاران ما در وزارت بهداشت است.
دکتر نمکی تاکید کرد: خدمت رسانی به مردمانی که به آرامش نوروز امیدوار هستند، کار بزرگی است و امنیت و سلامت همانند آب برای ماهی و هوا برای انسان است که تا زمانی که دچار اختلال نشود، قدر آن را به خوبی نمی دانیم.
وی تصریح کرد: هر چقدر شرایط اقتصادی در کشور، تنگ و سخت تر شود، میزان تخلفات افزایش می یابد. بنابراین امسال با توجه به فشارهای اقتصادی، وظیفه و کار بازرسان بهداشت محیط سخت و سنگین تر است.
وزیر بهداشت اضافه کرد: وقتی کالایی گران می شود، عرضه جعلی و غیر قابل استفاده آن کالا نیز در بازار بیشتر می شود و هر چقدر فشار اقتصادی بیشتر شود، میزان تقلب و فساد نیز افزایش می یابد.
دکتر نمکی با بیان اینکه نفیس ترین نیروها را در عرصه بهداشت داریم، گفت: تقاضای من این است که بازرسان بهداشت محیط ضمن حفظ ابهت در کار، به کسبه بی احترامی نکرده و با ادب، نزاکت، قاطعیت و سلامت به بازدید بروند؛ چراکه این بزرگترین سرمایه آنها است.
شناسنامه


کدخبر: ۲۱۲۹۷۹
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۲/۲۰     ساعت: ۱۵ : ۲۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۴ شهريور
  • ٢٤ ذو الحجه ١٤٤٠
  • Aug 26 2019