صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

مرکز نظارت از رادیو ایران به خاطر پاسداشت زبان فارسی تقدیر کرد

درست گویی و اهتمام به متون فاخر در رادیو ایران ستودنی و گامی موثر در ترویج زبان فارسی است.

به گزارش جهانی خبر از شبکه رادیویی ایران مدیر کل نظارت و ارزیابی صدای ملی در چهار بخش از رادیو ایران تقدیر و طی نامه ای اظهار کرد: رادیو ایران در راستای حفظ و حراست از زبان فارسی طی ماه های اخیر اقدامات شایسته ای داشته و در برنامه های مختلف از جمله کافه هنر و پارسی گویان به این مهم پرداخته است.
مدیر کل نظارت و ارزیابی صدای ملی از آموزش شیوه های درست گویی و درست نویسی در قالب پویش «آیین سخن» و بار گذاری آن در بخش چند رسانه ای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تقدیر و این اقدام را ماندگار و موثر در ترویج زبان فارسی دانسته است.
 کاظمی دینان ، بهره گیری عوامل برنامه ساز از متون فاخر در برنامه های مختلف همانند قند پارسی ، قرار شاعرانه و قول و غزل و…  را نشان از جدیت شبکه در پیوند دادن عموم مردم با ادبیات و گنجینه های کهن ادبی و افزایش غنای زبان فارسی دانست.
در این نامه،  تولید و پخش برنامه ی پارسی گویان که در آن بر اشتراکات زبان فارسی فراتر از حوزه های جغرافیای تاکید دارد اقدامی ارزشمند در راستای منافع ملی معرفی شده است.
مدیر کل نظارت و ارزیابی مرکز صدا پرهیز مجریان و گویندگان رادیو ایران از به کار بردن واژه  های بیگانه و حساسیت به واژه های غیر فارسی را نشان از توجه مدیران و برنامه سازان این شبکه می داند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۴۳۸۱
تاریخ: ۱۳۹۸/۶/۴     ساعت: ۸ : ۳۲
امتیاز به این خبر:
  • 5
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ شهريور
  • ١٧ محرم ١٤٤١
  • Sep 17 2019