صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

از بررسی قوانین جزایی و کار و خانواده تا معرفی شخصیت ها و مجلات حقوقی در رادیو عدالت

هر روز مطالب کاربردی را ساعت۹:۱۵ صبح از مجله رادیویی حقوقی 'پیام عدالت' بشنوید

به گزارش جهانی خبر از شبکه رادیویی عدالت ،عبدالله علایی تهیه کننده مجله  حقوقی«پیام عدالت» با اعلام اینکه این برنامه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است ،گفت : محمد صادق رزاق مهر کارشناس حقوقی برنامه در خصوص رویداها و خبرهای حقوقی روز این حوزه صحبت می‌کند.

وی ادامه داد:در بخش« نگاهی به قوانین موضوعه کشور» کارشناسان متخصص و  اساتید دانشگاه  در باره‌ی قانون ‌های مدنی ، اساسی ،جزایی ،خانواده و کار صحبت و نه تنها آن موارد را بررسی بلکه  به صورت کاربردی و مصداقی برای مخاطب بیان می‌کنند و از تاریخچه قوانین نیز صحبت می‌شود.

علایی تصریح کرد: در بخش معرفی شخصیت های حقوقی و قضایی کشور، شخصیت های حقوقی و قضایی مخصوصا شخصیت های  بعد از انقلاب به طور مثال شهید بهشتی، مرحوم آیت الله شاهرودی  ،مرحوم آیت الله محمدی گیلانی  معرفی می‌شود .ضمن اینکه صحبتها  و نظرات دیگران در مورد زندگی این شخصیت ‌ها نیز مطرح می‌شود.

ارتباط با مرکز مشاوره و پاسخگویی قوه قضاییه نیز از دیگر بخ‌های این برنامه است.همچنین شماره 129 به صورت رایگان به صورت تلفنی به مردم مشاوره می دهد. که در این بخش با کارشناسان و مشاوران و مسئولین آن بخش صحبت کرده و مشکلات مردم را بیان می‌کنیم.

وی ادامه داد: معرفی مجلات حقوقی مثل مجلات دادگستری،مجله حقوقی و مجلاتی که در دانشگاه‌ها و ادارات حقوقی منتشر می‌شود و  بیان تاثیر آنها در قانونگذاری در مجلس و پژوهش هایی که در خصوص حقوق و قوانین انجام می‌شود.

علایی ارتباط با مسئولین و شخصیت های قوه قضاییه و گزارش کار از آن‌ها ، گزارش از  همایش‌هایی که با موضوع قضایی در کشور در حال برگزاری است را از دیگر بخش‌های برنامه دانسته و گفت: هر روز سوالی از مخاطبان در خصوص مسائل قضایی مطرح می‌شود  و شنوندگان می‌توانند نظرات  و مشکلات حقوقی خود را با عوامل برنامه در میان بگذارند.

 

علایی با اشاره به حضور کارشناسان قضایی در این برنامه خاطر نشان کرد: قاسم تبریزی تاریخ‌دان، اساتید دانشگاه  و آقای رشادتی مرکز پاسخگویی قوه قضاییه  از دیگر کارشناسانی هستند که با برنامه همکاری می‌کنند.

   مجله رادیویی حقوقی  «پیام عدالت» هر روز ساعت 9:15  به مدت یک ساعت  با گویندگی لیلا صفری، تهیه کنندگی عبدالله علایی، مجری کارشناس علی رضا محمدی وکیل 1 پایه دادگستری و آیتم سازی  زهره سربازی محمد علی علایی از رادیو عدالت موج fmردیف5/95مگاهرتز پخش می‌شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۲۸۸۸
تاریخ: ۱۳۹۸/۴/۴     ساعت: ۱۴ : ۲۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
  • ٢٠ ذو القعده ١٤٤٠
  • Jul 23 2019