صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع:

دو مرکز فرهنگی‌هنری کانون تهران بازگشایی شد

مراکز فرهنگی‌هنری شماره‌ ۱۲ و ۳۵ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران پس از تعمیر، تجهیز و نوسازی روز ۱۴ آبان ۱۳۹۸ با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع کانون بازگشایی شد.

به گزارش جهانی خبر از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مرتضی نظری مدیرکل کانون استان تهران در این آیین گفت: در نزدیک به یک سال اخیر ۲۲ مرکز فرهنگی‌هنری در طرح نوسازی و تجهیز قرار گرفت و بودجه‌ای بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به این مهم اختصاص یافت و امروز این دو مرکز به‌شکل نمادین بازگشایی شد تا فعالیت این مراکز از سر گرفته شود.

امیرحسین آزادی‌وفا معاون توسعه و مدیریت منابع کانون نیز در سخنان کوتاهی در آیین بازگشایی دو مرکز کانون تهران ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته، حفظ و نگه‌داری ساختمان‌ها و امکانات کانون را از موضوع‌های مهم و ضرورت‌ها دانست.

وی هم‌چنین با بیان این‌که بسیاری از شخصیت‌ها و افراد فرهیخته کشور در زمان کودکی و نوجوانی عضو مراکز کانون بوده‌اند و هرجا صحبت می‌کنند بهترین خاطرات خود از آن دوران را فعالیت در این مراکز می‌دانند، افزود: کانون از گذشته تاکنون در کنار نظام آموزش رسمی کشور تلاش کرده تا در زمینه‌ی مهارت‌آموزی و رشد و پرورش فکری بچه‌ها فعالیت کند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد روند نگه‌داری و تعمیر و تجهیز مراکز کانون ادامه داشته باشد تا بتوانیم خدمات فرهنگی این مجموعه را در فضاهای بهتری به کودکان و نوجوانان ارایه کنیم.

بر اساس این گزارش مرکز فرهنگی‌هنری شماره ۱۲ کانون تهران از مراکز قدیمی است که از سال ۱۳۴۵ در فضایی به مساحت۱۶۰ متر مربع در منطقه‌ی فلاح بنا شده است و از خرداد ۱۳۹۸ به منظور ایمن‌سازی، تعمیر و تجهیز کامل فعالیت خود را تعطیل کرد و پس از بازسازی، به امکانات بهتری در حوزه‌ی فضاهای فیزیکی و نرم‌افزاری تجهیز شد.

هم‌چنین مرکز شماره ۳۵ کانون در منطقه‌ی خانی‌آبادنو که از سال ۱۳۶۶ راه‌اندازی شده است نیز از مرداد ۱۳۹۸ در دست تعمیر قرار گرفت و به صورت کامل نوسازی شد تا از این پس اعضای این مرکز بتوانند در فضای مناسب‌تری به انجام فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی بپردازند.

ایجاد فضاهای کارگاهی، گود قصه‌گویی، نوسازی تجهیزات الکترونیکی و روشنایی، تعبیه فضای ویژه‌ی خانواده‌ها، مناسب‌سازی مخزن کتاب و ملزومات مرکز، رنگ‌آمیزی تمامی فضاها و... از جمله فعالیت‌هایی است که به منظور زیباسازی و تجهیز این مراکز صورت گرفته است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۷۲۱
تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۱۷     ساعت: ۱۵ : ۵۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ آبان
  • ٢٠ ربيع الاول ١٤٤١
  • Nov 18 2019