صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
ولی الله رازقی تاکید کرد:

ضرورت استفاده از «فناوری های نوین» موزه های برجسته جهان در موزه های نظامی کشور

مسئول بخش پانورامای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور در دومین نشست تخصصی «معرفی و آشنایی با موزه‌های نظامی برجسته جهان» گفت: فناوری های نوینی در طراحی و ساخت موزه های برجسته جهان به کار رفته است که جا دارد برای ارتقاء و توسعه و پیشرفت موزه های نظامی کشور از ظرفیت های فناورانه این موزه ها استفاده کنیم.

ولی الله رازقی مسئول بخش پانورامای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درگفت و گو با روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛  گفت: اشتراکات زیادی بین موزه نظامی ایران و موزه های برجسته جهان وجود دارد، یکی از این اشتراکات این است که موزه های برجسته نظامی جهان درتاریخ پشت سرگذاشته‌ی خود حس میهن پرستی، مقاومت و ایثار و از خود گذشتگی و فداکاری را با توجه به ارزش های انسانی و بشر دوستانه در بین مردم خود تقویت می کنند، با توجه به پتانسیل و ظرفیت های موجود در موزه های برجسته نظامی جهان، موزه های نظامی کشورمان نیز می توانند با شناخت بهتر ظرفیت های موجود با استفاده از فناوری ها، دانش و علم به روز موزه داری در جهت ارتقاء، توسعه و پیشرفت گام بردارند.

وی با بیان اینکه زیبایی های فراوانی در عرصه هنری در موزه جنگ مسکو یافت می شود، افزود: یکی از کارهایی که به خوبی دراین موزه به آن پرداخته شـده اسـت، ثبـت اسامی دلاوران و فرماندهان جنگی بر روی لوح های سنگی بزرگی اسـت کـه دور تـا دورسـالن مـدور بسیـار بـزرگی نصـب شده است به صورتی که تنها خواندن همگی این اسامی یک نیم روز کامل به طول می انجامد. به لحاظ مکانی، بخش اول موزه در داخل ساختمان زیبایی که در سه طبقه به شکل نیم دایره ساخته شده و سقف مرکز آن، به صورت گنبدی بزرگ می باشد ، قرار دارد و بخش دوم موزه که طبعاً در فضای آزاد و در میان پارک مستقر شده است.

وی اظهارداشت: نکته مهمی که در موزه جنگ مسکو وجود دارد و می توان با الگو گرفتن از این موزه به ارتقاء موزه های نظامی کشور کمک کرد این است که می توان با کسب اطلاع از چگونگی به خدمت گرفتن هنر و جلوه ها و ابزارهای هنری و نیز امتزاج آن با خلاقیت و ابتکار به منظور حفظ آثار، یادمان ها و حماسه های دوران جنگ با توجه به ارزش های ملی و میهنی مردم این مرز و بوم می باشد. وی خاطرنشان کرد: بی شک احداث چنین موزه هایی در کشورمان می تواند در راستای حفظ و صیانت از دستاوردها و ارزشهای دوران هشت ساله حماسه دفاع مقدس بسیار مثمر ثمر واقع گردد. موزه هایی که حافظ میراث برجامانده از آن دوران هستند و نسل های آینده و جوان کشورمان را با دلاورمردی ها و جان فشانی های حافظان دین و میهن آشنا می سازند. امید است که شرکت در چنین نشست هایی مفید و مثمر و رهگشا باشد.

دومین نشست تخصصی «معرفی و آشنایی با موزه‌های نظامی برجسته جهان» صبح روز دوشنبه 13 آبان ماه سالجاری با حضور جمعی از کاکنان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و حسن شاه حیدری پور مدیر موزه نظامی- تاریخی و دفاع مقدس کرمان در سالن قصر شیرین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزارشد.

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۷۱۷
تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۱۴     ساعت: ۱۴ : ۲۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ آبان
  • ٢٠ ربيع الاول ١٤٤١
  • Nov 18 2019