صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

دومین کارگاه آموزشی « فرهنگ کارآفرینی و بهره وری» برگزار شد

فرهنگسرای کار و تعاون به منظور گسترش و تقویت خوداتکایی، خودباوری، عزت ملی و ترویج فرهنگ کارآفرینی دومین کارگاه آموزشی «فرهنگ کارآفرینی و بهره وری » را با مشارکت خانه تعاونگران ایرانی برگزار کرد.

به گزارش جهانی خبر از روابط عمومی فرهنگسرای کار و تعاون، این برنامه با حضورمهندس نادرمحمد جعفری ( کارشناس ارشد مدیریت) روز سه شنبه  1 خرداد ماه درسالن اجتماعات فرهنگسرای کار و تعاون  برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمد جعفری کارشناس ارشد مدیریت به مفهوم تاریخچه بهره وری و نوآوری پرداخت و گفت: پیشینه تاریخی بهره وری، شروع استفاده از کلمه بهره وری در فرهنگ اقتصادی مربوط به دو قرن پیش است. در بسیاری از نقاط جهان، بویژه در کشورهای صنعتی بهره وری به عنوان یک طرز فکر و فرهنگ تلقی می شود، تفکر پیشبرد و بهبود آنچه که وجود دارد.

وی گفت:  به منظور کنترل تورم، رشد اقتصادی ، صرفه جوئی در استفاده از منابع کمیاب، افزایش قدرت رقابت بیش از پیش به بهره وری اهمیت داده می شود. و مفاهیم بهره‌وری، نسبت ستاده (کالا یا خدمت) و یا مجموعه ای از کالا ها یا خدمات به نهاده شامل یک یا چند عامل تولید کننده آن تعریف می کنند.

محمد جعفری گفت:  موسسات و سازمان های بین المللی هر کدام تعریف جداگانه ای برای بهره وری دارند. بهره وری: عبارتست از بازدهی و کارآیی در تولید صنعتی که توسط برخی از روابط بین ستاده ها و نهاده ها اندازه گیری می شود. بهره وری میزان ستاده در هر واحد نهاده ، مانند ستاده کار فرد در ساعت یا ستاده هریک واحد سرمایه است.

وی در ادامه اظهار داشت: محصولات مختلف با ادغام چهارعامل اصلی تولید می شوند. این چهارعامل عبارتند از زمین، سرمایه ، کار وسازماندهی ، نسبت این عوامل بر تولید معیارهایی برای سنجش بهره وری است. بهره وری نسبت بدست آمده از تقسیم ستاده به یکی از عوامل تولید است.

این کارشناس ارشد مدیریت همچنین گفت:  نوآوری، رقابت پذیری و خصوصی سازی سه عامل مهم برای رشد بهره وری هستند. نوآوری در شکلی فعال به تقویت بهره وری می انجامد و رشد اقتصادی را افزایش می دهد. بهره وری با موضوعاتی از جمله کارآفرینی، نوآوری، رقابت پذیری و خصوصی سازی ارتباط مستقیم دارد.

محمد جعفری در ادامه افزود: هدف از بهبود بهره وری به حداکثر رساندن استفاده از منابع نیروی انسانی، تسهیلات به طریقه علمی و با کاهش هزینه های تولید، گسترش بازارها، افزایش اشتغال، کوشش برای افزایش دستمزدهای واقعی و بهبود معیارهای زندگی است آنگونه که به نفع مدیران ومصرف کننده باشد.

وی گفت: یکی از با ارزش ترین منابعی که سهم بیشتری می تواند در بهره وری داشته باشد منابع انسانی است. نحوه استفاده منابع انسانی از مهارت ها، استعداد ها و توانشان تعیین کننده میزان بهره وری است. بهره وری به عنوان نتیجه و حاصل نوعی نگرش مثبت ، خلاق به وضع موجود است.  وضرورت توجه به بهره وری در حداکثر استفاده از منابع و عوامل اقتصادی خصوصاً نیروی انسانی  است که می‌تواند بهترین پاسخ به محدودیت‌های بهره‌وری باشد.

محمد جعفری در پایان گفت: روند کاهشی قیمت ها بازتاب متکی بودن حرکت بهره وری به حرکت های علمی، فنی و بالندگی است. در اکثر کشورهای در حال توسعه ، روند کاهشی قیمت ها دستوری است. مثل کاهش دستوری نرخ بهره، افزایش دستمزدها و افزایش سطح رفاه می باشد.

سپس کارشناس برنامه  به کارآیی واثر بخشی در کارآفرینی پرداخت وبه پرسش های کارآفرینان در مورد موضوعات مورد بحث پاسخ و راهکارهای لازم را ارائه داد.

 

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۸۰۰۱
تاریخ: ۱۳۹۷/۳/۲     ساعت: ۱۳ : ۴۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۹ مهر
  • ١٠ صفر ١٤٤٠
  • Oct 21 2018