صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
تکاپوی فوتبالی در آسیا از شرق تا غرب؛

زنده - لحظه به لحظه با روز حساس برای جام جهانی

از دقایقی پیش روز سرنوشت ساز فوتبال آسیا برای صعود به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی آغاز شده است.

به گزارش جهانی خبر از  "ورزش سه"، در شرایطی که ایران حساس ترین بازی این مرحله خود را مقابل بحرین برگزار خواهد کرد، ساعاتی پیش از این مسابقه تاجیکستان در مسابقه ای دشوار به مصاف ژاپن رفته است.

 

صبح امروز مغولستان شگفتی بزرگ را رقم زد و با پیروزی مقابل قرقیزستان مسیر صعود تاجیک ها را هموار کرد. بازی حساس دیگر بین قطر و عمانی خواهد بود که هدایت آن برعهده برانکو ایوانکوویچ است.

نتایج برخی از 12 مسابقه امروز می‌تواند در سرنوشت صعود تیم ملی ایران به مرحله بعدی سهیم باشد و کار صعود را آسان‌تر یا پیچیده‌تر کند. به ویژه در شرایطی که اوضاع برای تیم ملی ایران به گونه‌ای رقم بخورد که شاگردان اسکوچیچ در جایگاه دوم کار خود را در این مرحله به پایان برسانند، نتایج دیگر گروه‌ها برای انتخاب چهارم تیم برتر دوم برای صعود به جمع 8 تیم سرگوره بسیار حائزاهمیت خواهد بود.

 

این مسابقه و حواشی آن ها را به صورت لحظه به لحظه پوشش خواهیم داد:

 

- ژاپن با پیروزی 4-1 مقابل تاجیکستان، صدرنشینی اش را تثبیت کرد.

 


 

 

 

16:01 - هاشیموتو گل سوم را هم برای ژاپن زد تا پیروزی این تیم تا حد زیادی قطعی شود.

 


 

 

 

15:45 - ژاپن با پیروزی 2-1 مقابل تاجیکستان به رختکن رفت. سامورایی ها پیش از این صعود خود را قطعی کرده بودند.


 

15:43 - اکثریت کاربران پیج رسمی ای اف سی اعتقاد دارند که تیم ملی ایران برنده بازی با بحرین خواهد بود


 

 

15:31 - شگفتی بزرگ امروز را مغولستان رقم زد. پیروزی مقابل قرقیزها، باعث شد قرقیزستان شانس صعود به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی را از دست بدهد.

 


 

15:10- در 9 دقیقه ابتدایی دیدار تیم‌های ژاپن و تاجیکستان هر دو تیم یک گل به ثمر رساندند. اگر تاجیکستان از این بازی امتیاز بگیرد، فرصتی ویژه برای صعود خواهد داشت.


 

 

گروه A: برد یا تساوی فیلیپین به سود یوزهای ایرانی

در این گروه سوریه با 18 امتیاز از 6 مسابقه سرگروه است و با قاطعیت به دنبال پیروزی دیگر مقابل گوآم است تا صدرنشینی خود را مسجل کند و به عنوان یکی از هشت سرگروه به مرحله بعدی صعود کند؛ در این گروه چین با 10 امتیاز دوم است و فیلیپین با 7 امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد، اگر فیلپینی‌ها امروز در مصاف مستقیم با چین موفق به کسب امتیاز از حریف خود شوند، این مسئله می‌تواند به سود ایران و دیگر تیم‌هایی باشد که امیدوارند به عنوان تیم برتر دوم به مرحله بعدی صعود کنند.

 

گروه B: نپال شگفتی‌سازی می‌کند؟

معادلات در گروه دوم از رقابت‌های مرحله مقدماتی در قاره آسیا پیچیده است؛ هر چند استرالیایی‌ها از پنج بازی 15 امتیاز کامل خود را دریافت کرده‌اند و به دنبال صعود بدون شکست و از دست دادن امتیاز هستند و بازی با تایپه بی‌انگیزه می‌تواند این صعود بی‌دردسر به عنوان سرگروه را برای آن‌ها قطعی کند اما سرنوشت جایگاه دوم نامعلوم است؛ چرا که کویت و اردن هر دو 10 امتیازی هستند، با ذکر این نکته که کویتی‌ها یک بازی بیشتر انجام داده‌اند و امروز استراحت دارند. اما اردن باید به مصاف نپال برود و باید دید سرنوشت این مسابقه چه خواهد شد. تساوی نپال مقابل اردن می‌تواند معادلات صعود تیم دوم از این گروه را پیچیده‌تر از گذشته کند.

 

 

 گروه C: کار صعود دست خودمان است

هر چند باید نگاهی به دیگر گروه‌ها داشته باشیم، اما برای صعود بی‎دغدغه شاگردان دراگان اسکوچیچ باید هر چهار بازی خود پیروز شوند؛ گام اول با پیروزی مقابل هنگ‌کنگ برداشته شد و حالا سه گام دیگر تا صعود به عنوان سرگروه باقیمانده است. مصاف دشوار مقابل بحرین میزبان، چالش جدی یوزهای ایرانی است که پیروزی در آن می‌تواند تیم ملی را به امتیاز 12 برساند و امیدوارتر از همیشه شاگردان اسکوچیچ به صدرنشینی شوند. پیش از بازی ایران، عراق مقابل کامبوج به میدان می‌رود که احتمالا نتیجه آن مشخص است و شاگردان کاتانچ در صورت پیروزی یا تساوی ایران و بحرین، به صدر جدول گروه خواهند رفت.

 

 

 

 

گروه D: ازبک‌ها به دنبال صعود

برنامه‌ریزی این گروه برخلاف دیگر گروه‌ها، نظم ندارد و امروز تنها یک مسابقه برگزار خواهد شد که میان ازبکستان و سنگاپور است؛ ازبک‌ها پنج مسابقه در این گروه انجام داده‌اند در شرایطی که تیمی مثل فلسطین در این گروه هفت مسابقه انجام داده است. آن‌ها فرصت دارند تا با پیروزی در سه مسابقه پیش‌روی صدرنشین شوند و هم می‌توانند با کسب حداقل 6 امتیاز، شانس بالایی برای صعود خود از گروه به عنوان دوم تیم برتر ایجاد کنند. رقابت ازبکستان در این گروه تیم ملی عربستان است که در حال حاضر با 14 امتیاز از 6 مسابقه در صدر جدول گروه قرار دارد.

 

 

 

 

گروه E: به امید شکست شاگردان برانکو

در این گروه صدرنشینی قطر که خود میزبان جام جهانی است باعث شده تا شانس ویژه‌ای برای دیگر تیم‌ها ایجاد شود؛ چرا که در این صورت، 7 تیم صدرنشین در کنار 5 تیم برتر دوم جواز صعود به دور سوم مرحله مقدماتی جام جهانی را به دست خواهند آورد؛ مصاف امروز با عمان، آخرین دیدار قطری‌ها در این مرحله خواهد بود و پیروزی در آن می‌تواند این تیم را به 22 امتیاز در 8 مسابقه برساند. رقیب امروز قطر، تیم ملی عمان با هدایت برانکو ایوانکوویچ است که با 12 امتیاز از پنج مسابقه تیم دوم گروه است و حتی شانس صدرنشینی با پیروزی در سه مسابقه آینده را دارد. شکست عمان مقابل قطر می‌تواند در جدول تیم‌های برتر دوم به صعود دیگر رقبا باشد.

 

گروه F: ژاپن و یک پیروزی پرماجرا

در این گروه صدرنشینی ژاپنی‌ها قطعی شده است و آن‌ها دو مسابقه تشریفاتی را در این مرحله برگزار خواهند کرد، چرا که از 6 مسابقه خود توانسته‌اند 18 امتیاز کامل را دریافت کنند و با فاصله‌ای 8 امتیازی نسبت به تیم دوم، صعودشان به عنوان سرگروه به مرحله بعدی مسجل است؛ اما آن‌ها با پیروزی خود مقابل رقبا می‌توانند در صعود تیم‌های برتر دوم سرنوشت‌ساز باشند. به ویژه در مسابقه امروز مقابل تاجیکستان که پیروزی ژاپنی‌ها می‌تواند مقابل تاجیکی‌ها 10 امتیازی، معادلات صعود تیم دوم برتر را پیچیده‌تر کند. چرا که قرقیزستان هم اگر مغولستان را شکست بدهد، آن‌ها هم با یک بازی کمتر نسبت به تاجیکستان 10 امتیازی خواهند شد و یک مسابقه کمتر قرقیزستان می‌تواند در سرنوشت صعود تیم برتر دوم نقش‌آفرین باشد.

 

 

 

 

گروه G: مساوی ایده‌آل‌ترین نتیجه ممکن

4 تیم از پنج تیم این گروه شانس صعود به مرحله بعدی را دارند، چه به عنوان سرگروه و صعود مستقیم و چه به عنوان تیم برتر دوم؛ ویتنامی‌ها با یک بازی کمتر امروز و انجام 5 مسابقه، با 11 امتیاز در صدر گروه هستند و امروز مقابل اندونزی قعرنشین به میدان خواهند رفت و می‌توانند صدرنشینی خود را تمدید کنند. امارات هم در شرایط مشابه ویتنام 5 بازی انجام داده اما 9 امتیاز کسب کرده و در جایگاه دوم است و جدالی 6 امتیازی را امروز مقابل تایلند خواهد داشت. چرا که تایلندی‌ها با یک بازی بیشتر هم‌امتیاز امارات هستند و مالزی که امروز استراحت دارد هم با 9 امتیاز در جایگاه چهارم جدول است تا معادلات صعود از این گروه تا روز پایانی نامعلوم باشد.

 

 

 

گروه H: امروز همگی در استراحند

به لطف انصراف کره شمالی از حضور در ادامه رقابت‌ها، امروز مسابقه‌ای در گروه H در جریان نخواهد بود؛ در این گروه کره جنوبی و لبنان با 10 امتیاز از 4 مسابقه در جایگاه اول و دوم هستند و ترکمنستان از 5 مسابقه 6 امتیاز کسب کرده و سریلانکا از تعداد بازی مشابه، هیچ امتیازی را به دست نیاورده است؛ بازی‌ها بعدی این گروه چهارشنبه برگزار خواهد شد و یکشنبه هفته آینده و جدال مستقیم کره جنوبی و لبنان سرنوشت‌سازترین مصاف این گروه خواهد بود.

 

 

 

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۶۰۳۶۷
تاریخ: ۱۴۰۰/۳/۱۷     ساعت: ۱۷ : ۱۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: ورزشی       زیرسرویس: ورزشی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۰ دوشنبه ۳۱ خرداد
  • ١١ ذو القعده ١٤٤٢
  • Jun 21 2021