صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

هزینه ۳۷۰ میلیارد تومانی در حوزه درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی کرمان

رئیس دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی استان کرمان گفت: در حوزه درمان غیرمستقیم این سازمان، سالیانه ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار بار مراجعه سرپایی و ۱۱۱ هزار مورد بستری انجام می گیرد که هزینه این خدمات طی سال گذشته، ۳۷۰ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش جهانی  خبر- روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، حمید رضا متولی زاده در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی استان کرمان اظهار داشت: یکهزار و ۲۵۰ موسسه درمانی در حوزه درمان غیرمستقیم طرف قرارداد تامین اجتماعی هستند و مابقی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی خدمات را از مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی دریافت می کنند.

وی بیان داشت: سازمان تامین اجتماعی غیر از تعهدات قانونی و مصوباب دولتی از محل منابع خودش بخشی از هزینه های درمانی بیماران صعب العلاج و خاص را نیز تامین می کند که تاثیر بسیار زیادی در کاهش بار مالی و هزینه های تامین شده به جامعه بیمه شدگان دارد.

رئیس دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی استان کرمان ادامه داد: سازمان برای بیماران تالاسمی، هموفیلی و دیالیزی دفترچه های خاصی را صادر می کنند و ۱۰۰ درصد هزینه ها را پرداخت می کند.

متولی زاده گفت: شیوع سرطان سبب شده حجم زیادی از منابع مالی کشور به این سمت کشیده شود و داروهای این بیماران پرهزینه و گران قیمت است که سازمان تامین اجتماعی  ۷۰ درصد تا ۹۵ درصد از هزینه دارو ی این بیماران را پرداخت می کند.

وی ادامه داد: از ۳۷۰ میلیارد تومان هزینه شده در سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان در حوزه بیمارن خاص هزینه شده است.

رئیس دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: برای پوشش های فوق العاده درمانی از محل غیرشمول برای ۲۷۵ نفر از بیماران تحت تامین اجتماعی ۲۵۸ میلیون تومان پرداخت شده است.

متولی زاده خاطرنشان کرد: تعاملات با مجامع صنفی پزشکی و سازمان های بیمه ای استان سبب شده تا خدمت رسانی به جامعه هدف حفظ شود.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی رویکرد نهضت فناوری اطلاعات را به صورت جدی و فراگیر در مراکز درمانی طرف قرارداد و مستقیم در حال انجام است، گفت: فرایند نسخه الکترونیک همزمان با بیمه سلامت آغاز شد و ۵۹۰ نفر از پزشکان در این طرح ثبت نام کردند و حدودد ۱۰۰ هزار نسخه الکترونیک در سامانه نسخه ثبت شده است.

رئیس دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی استان کرمان بیان داشت: پیش بینی می شود که حذف دفترچه های تامین اجتماعی را تا سال ۹۹ در استان کرمان داشته باشیم و به سمت صدور کارت الکترونیک سلامت پیش می رویم.

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی پیامبر اعظم (ص) کرمان نیز در ادامه این جلسه گفت: طی سال گذشته در حوزه اورژانس این بیمارستان ۱۳۲ هزار نفر مراجعه سرپایی، ۶۰۰ هزار نفر پلی کلینیک بیمارستان و ۲۵ هزار مورد بستری انجام شد.
فرهاد اشافی با اشاره به اینکه نقش اصحاب رسانه در جامعه امروز کتمان ناپذیر است، افزود: رسانه ها چشم بینای جامعه هستند و دیدگاه منصفانه رسانه ها موجب ارتقاء خدمات می شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه درمان مستقیم تامین اجتماعی این بیمارستان به عنوان بزرگترین مرکز درمانی در جنوب شرق کشور بشمار می رود و یک بیمارستان ارجاعی است، اظهار داشت : از ابتدای تاسیس این بیمارستان فعالیت های زیادی در راستای ارتقای کیفی خدمات از جمله بخش ویژه مادران، داخلی ۲، عفونی و اعصاب، افزایش تخت های بخش های ویژه انجام شد.

اشافی افزود: طی سال گذشته در زمینه جراحی قلب باز ۲۵۰ عمل، آنژیوگرافی چهار هزار مورد، آنژیوپلاستی ۴۵۰ مورد در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان انجام شد.

وی بیان داشت: همچنین طی سال گذشته در حوزه اورژانس بیمارستان پیامبر اعظم (ص) ۱۳۲ هزار نفر مراجعه سرپایی و ۶۰۰ هزار نفر پلی کلینیک بیمارستان  و ۲۵ هزار مورد بستری در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان انجام شد.

رئیس بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان با بیان اینکه طرح جامع محوطه سازی و فراهم سازی ساماندهی بخش اورژانس بیمارستان از اقدامات سال ۹۸ است، گفت: پیش بینی می شود در سالجاری ۱۵۰هزار بیمار مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: خدمات در بیمارستان بسیار وسیع و گسترده هستند و امیدواریم در راستای ارتقاء نقاط مثبت گام های مثمر ثمری را برداریم.

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۳۰۱۵
تاریخ: ۱۳۹۸/۵/۲۲     ساعت: ۱۱ : ۳۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
  • ٢٠ ذو الحجه ١٤٤٠
  • Aug 22 2019