صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

شاخص‌های کیفی در پرداخت یارانه مطبوعات سال ۹۸ لحاظ می‌شود

مدیرکل مطبوعات و رسانه های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: شاخص‌های کیفی در پرداخت یارانه مطبوعات سال ۹۸ لحاظ می‌شود.

به گزارش جهانی خبر از روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، سیدمحمدرضا دربندی گفت: بسیاری از برنامه‌های اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی ازجمله پرداخت تسهیلات بانکی به فعالان رسانه‌ای در سال جاری نیز در دستور کار قرار گرفته و با جدیت بیشتری دنبال خواهند شد.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی از تداوم طرح‌های بیمه پایه و تکمیلی خبرنگاران و اصحاب رسانه در سال 98 خبر داد و گفت: براساس مذاکرات و تفاهم‌نامه‌های منعقده، بیمه خبرنگاران امسال نیز مانند سال گذشته ادامه خواهد یافت. سال گذشته مجموعا حدود شش هزار نفر از اصحاب رسانه شامل سه هزار نفر بیمه پایه و سه هزار نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفتند و بنابر مذاکرات صورت گرفته با صندوق اعتباری هنر، پیش بینی ما این است که امور بیمه‌ای همین تعداد در سال جاری نیز اجرایی و عملی شود.

دربندی فراهم نبودن امکان بیمه مشاغل مرتبطی چون مدیران مسئول، صاحبان امتیاز و عوامل اداری و اجرایی رسانه‌ها را به عنوان مشکلی برای انجام امور بیمه‌ای فعالان عرصه رسانه عنوان کرد و افزود: امکان بیمه مشاغل مرتبط نیز در پی مذاکراتی که با سازمان تامین اجتماعی انجام شد، مهیا و در سال جاری دنبال خواهد شد.

مدیرکل رسانه‌های داخلی همچنین از تداوم اجرای طرح رتبه بندی رسانه ها در سال 98 خبر داد و گفت: ضوابط رتبه‌بندی بر اساس شاخص های جدید، تعیین و برای اطلاع‌رسانی و دریافت نظر اهالی رسانه در پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت مطبوعاتی قرار داده شده است.

دربندی به پرداخت یارانه حمایتی رسانه ها طی چند نوبت در سال 97 اشاره و با بیان اینکه در سال جدید تاکید بیشتری بر شاخص‌های کیفی در تعیین میزان یارانه‌ها صورت خواهد گرفت، افزود: برای ایجاد انگیزه‌ مضاعف میان فعالان عرصه رسانه لازم است بین تولیدات محتوایی و کپی‌برداری‌های مرسوم، تفاوت‌هایی قائل شد.

مدیرکل رسانه‌های داخلی در خاتمه با اشاره به برخی اولویت‌ها و برنامه‌های این مدیریت در سال 98، تاکید کرد: مصمم هستیم تمام فعالیت‌ها و برنامه‌های دولت برای خدمت به اهالی رسانه براساس بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب تعیین و اجرایی شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۴۲۸۰
تاریخ: ۱۳۹۸/۱/۱۸     ساعت: ۹ : ۴۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
  • ١٦ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 22 2019