صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
در قالب طرح تکریم

افزایش ۴ برابری مستمری ماهانه هنرمندان

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر: مبلغ طرح تکریم هنرمندان پس از سال‌ها، به میزان ۴ برابر افزایش یافت و به ۸۰۰ هزار تومان در ماه رسید

به گزارش جهانی خبر_ خبرگزاری صداوسیما به نقل از صندوق اعتباری هنر؛ سید حسین سیدزاده افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته دریافتی ماهانه هنرمندان مشمول طرح تکریم در سال‌های گذشته با شأن هنری استادان پیشکسوت و نیز فلسفه اولیه این طرح ها، فاصله داشت که با افزایش فعلی، این فاصله کمتر خواهد شد.
سیدزاده با اشاره به سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حمایت از سرمایه‌های فرهنگی و هنری کشور گفت: اتخاذ سیاست‌های حمایتی متناسب با منزلت و جایگاه رفیع اصحاب فرهنگ و هنر خصوصاً پیشکسوتان این حوزه از اهداف و برنامه‌های صندوق اعتباری هنر است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر درخصوص طرح تکریم افزود: طرح تکریم به استادانی که بیش از ۳۵ سال سابقه آفرینش کار هنری و با بیش از ۶۰ سال سن موفق به دریافت نشان درجه ۱ هنری و صاحب سبک شناخته شده اند، تعلق می‌گیرد.
وی گفت: احراز صلاحیت حرفه‌ای مشمولان طرح تکریم پس از بررسی در صندوق اعتباری هنر و با تایید و تصویب شورای ارزشیابی هنرمندان کشور صورت می‌گیرد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به نگاه و احترام ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر گفت: از مهر امسال مقرر شد مبلغ دریافتی مشمولان طرح تکریم و مستمری صندوق افزایش یابد و بر مبنای این افزایش، دریافتی ماهانه مشمولان طرح تکریم از ۲۰۰ هزار تومان، به ۸۰۰ هزار تومان و کمک مستمری ماهانه، از ۱۵۰ هزار تومان به ۲۵۰ هزار تومان افزایش یابد.
سیدزاده افزود: مقرری ماهانه ۲۷۰۴ نفر از مشمولان کمک مستمری از آبان با افزایش مبلغ به میزان ۲۵۰ هزارتومان به حساب آن‌ها واریز شده است و حقوق معوقه مشمولان طرح تکریم نیز در اسفند به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.
وی در ادامه افزود: براساس ضوابط و مقرارت جاری بهره مندی از همه خدمات مستلزم عضویت در صندوق اعتباری هنر است، در همین خصوص تعدادی از مشمولان طرح تکریم به دلیل فقدان تکمیل فرآیند عضویت از دریافت افزایش مقرری محروم شده اند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۴۱۲۸
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۲/۲۶     ساعت: ۱۲ : ۵۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
  • ١٦ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 22 2019