صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

هدر رفت ۳۵ درصدی آب در مجموع شبکه‌های آب شهری و روستایی خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی گفت: میانگین ۳۵ درصدی هدررفت آب در مجموع شبکه های شهری و روستایی ، عدد بسیار بالایی بوده و باید به این مهم توجه شود.

به‌گزارش جهانی خبر از   وزارت نیرو (پاون)، "حمید ملانوری" در بازدید از شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با اشاره به رفع مشکلات آب استان، خاطرنشان کرد: اصلاح شبکه‌ها با هدف کاهش هدررفت آب باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد و به طور جدی دنبال شود.
به گفته وی؛ میانگین 35 درصدی هدررفت آب در مجموع شبکه های شهری و روستایی، رقم بسیار بالایی است.
استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: بر این اساس، یک سوم آب تولیدی استان از طریق شبکه‌های فرسوده هدر می‌رود که اصلاً  در مقابل هزینه‌هایی که برای استحصال و بهداشتی کردن آب می‌شود، قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: اگر این میزان آب به شبکه برگشته و در مدار مصرف قرار گیرد، کمک بزرگی به موضوع تأمین آب مورد نیاز استان می‌کند.
ملانوری خاطرنشان کرد: اگر به جای اینکه به دنبال منابع جدید باشیم، چاه حفر کنیم یا با آزمون و خطا به منابع آبی شیرین دست یابیم، همین آب موجود را نگهداریم و درست مصرف کنیم، قطعا نتایج بهتری حاصل خواهد شد.
وی شناسایی و حذف مصارف غیرمجاز را نیز یکی از راهکارهای مدیریت منابع آبی خواند و گفت: شرکت آب و فاضلاب می‌بایست با یک برنامه عملیاتی جامع، هر چه سریعتر نسبت به شناسایی و حذف این مصارف اقدام کند.
استاندار خراسان جنوبی ضمن اشاره به اقدامات شرکت آب و فاضلاب در مدیریت منابع موجود و برنامه‌ریزی‌هایی که برای تامین آب مورد نیاز مردم، خاطرنشان کرد: تامین آب به ویژه آب شرب مورد نیاز مردم در این فصل گرم، امری بسیار مهم و ضروری است.
به گفته وی؛ با توجه به شرایط کرونایی موجود و ضرورت رعایت ضوابط بهداشتی، تامین آب بهداشتی مورد نیاز مردم هم از اهمیت بسزایی برخوردار است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به تشکیل قرارگاه آب استان، تصریح کرد: با توجه به بارندگی‌های اندک سال زراعی جاری و کاهش محسوس سطح منابع آبی، مهمترین وظیفه قرارگاه آب، کمک به شرکت آب و فاضلاب استان در تامین آب مورد نیاز مردم است.
ملانوری تاکید کرد: تمام ظرفیت‌های موجود کلیه دستگاه‌های اجرایی، به منظور تأمین آب مورد نیاز مردم استان در اختیار شرکت آب و فاضلاب قرار دارد تا ان‌شاء‌الله این فصل را بدون مشکل پشت سر بگذاریم.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تأمین آب، عامل ماندگاری جمعیت، ایجاد اشتغال پایدار و مؤثر در رقم خوردن توسعه است،
گفت: اگر نتوانیم آب مورد نیاز مردم استان به ویژه در روستاها و مناطق مرزی تأمین کنیم، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که جمعیت در این مناطق ماندگار شوند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۶۰۳۹۶
تاریخ: ۱۴۰۰/۳/۱۸     ساعت: ۱۳ : ۵۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۰ دوشنبه ۳۱ خرداد
  • ١١ ذو القعده ١٤٤٢
  • Jun 21 2021