صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
نسبت به سال گذشته صورت گرفت؛

کاهش ۱۸ درصدی ورودی آب به سدهای زنجان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان با اشاره به ذخیره ۲۸۷ میلیون متر مکعب آب در سدهای استان، گفت: ورودی آب به سدهای استان زنجان در سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد کاهش داشته است.

به‌گزارش جهانی خبر_ وزارت نیرو (پاون)، "اسماعیل افشاری" با اشاره به وضعیت سدهای استان اظهار داشت: 67 درصد حجم مخزن سد تهم پر شده و هم اکنون دارای وضعیت مطلوبی است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 15 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی افزود: 73 درصد حجم مخزن سد گلابر پر است در حالی‌که در سال گذشته این میزان 55 درصد بود و سد کینه ورس که بیشترین آورد را داشته است جهت جلوگیری از سیلاب، رهاسازی شده و در حال حاضر97 درصد پر شدگی حجم مخزن دارد.
این مقام مسئول افزود: در مجموع حجم آب ذخیره شده در پشت سدهای استان 287 میلیون متر مکعب است که سال گذشته 262 میلیون متر مکعب بود و بر این اساس ورودی آب به سدها در سال جاری نسبت به سال گذشته 18 درصد کاهش و نسبت به سال 97 و سال های ماقبل بیش از 300 درصد افزایش داشته است.
وی، تصریح کرد: در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، «ساخت و سازها» و «ساز و کارها» سه سد بزرگ بلوبین، مراش و مشمپا درحال ساخت است و از این تعداد 2 سد مراش و بلوبین بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در صورت تامین اعتبار لازم، پایان دولت دوازدهم به مرحله آبگیری میرسند و با اتمام این طرح‌ها تحول چشمگیری را در تامین آب پایدار بخش صنعت و شرب استان شاهد خواهیم بود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۸۸۲۸
تاریخ: ۱۳۹۹/۲/۳۱     ساعت: ۱۴ : ۵۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد
  • ٨ شوال ١٤٤١
  • May 31 2020