صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

عید امسال، بازار آرامی خواهیم داشت

مدیر کل اتاق اصناف گفت: بحث تامین اقلام از منابع داخلی است که جلسات مستمری هم برای رسیدن به این مهم داشته‌ایم.

به نقل از اتاق اصناف، دبیرکل اتاق اصناف ایران درمورد اقداماتی که برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در روز‌های پایانی سال و منتهی به عید انجام خواهد شد، گفت: معمولا در ایام پایانی سال دستگاه‌های متولی نسبت به تامین اقلام مورد نیاز، خصوصا اقلامی که در این زمان پر مصرف هستند اقدام می‌کنند. از طرفی در ستاد تنظیم بازار تمهیدات لازم و مورد نظر در مورد مباحثی، چون تامین اقلام اساسی دیده شده است.همچنین واحد‌های صنفی هر ساله تشدید بازرسی خواهند داشت و بحث مانور‌های پایان سال به اتاق‌ها ابلاغ شده است.
 
علی عوض پور با بیان اینکه تلاش شده تا مردم با کمبود اقلام مورد نیاز و نوسانات قیمت‌ها مواجه نباشند، با اشاره به ظرفیت تولید داخلی در راستای دسترسی آسان مردم به کالا‌های اساسی در روز‌های پایانی سال افزود: یکی از مباحثی که امسال تاکید بیشتری روی آن داریم، بحث تامین اقلام از منابع داخلی است که جلسات مستمری هم برای رسیدن به این مهم داشته‌ایم.
 
در حال حاضر ظرفیت تولید داخلی درمورد اقلام اساسی بسیار خوب بوده و مواردی، چون پوشاک و مواد غذایی دیده شده است به طوری که شب عید امسال، بازار خوب و آرامی خواهیم داشت. وی درباره نحوه رسیدگی به شکایت‌های مردمی و بازرسی توسط اتاق‌های اصناف و دیگر ارگان‌های مسئول گفت: «درمورد بازار هم سیاست کلی اتاق‌ها، شکایت محوری است. به این معنی که بر اساس شکایت مصرف‌کننده، رسیدگی می‌شود، اما در این ایام به دلیل حساسیت، بازرسی‌های دوره‌ای خواهیم داشت که توسط بازرسان اتحادیه، سازمان صنعت و معدن و تجارت و همچنین اتاق اصناف انجام خواهد شد. عوض پور در پایان گفت: باید به این نکته اشاره کنم که با حداکثر امکانات در سیستم بازرسی ونظارت، کنترل بر روی قیمت‌ها در بازار خواهیم داشت. 

 

دانشجو//

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۲۸۹۹
تاریخ: ۱۳۹۶/۱۲/۵     ساعت: ۱۱ : ۲۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير
  • ٣ ذو القعده ١٤٣٩
  • Jul 16 2018