صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

حمایت از تولید ملی مهم ترین راهبرد برای رفع بیکاری است

حمایت از تولید ملی و ترویج مصرف کالای ایرانی مهم ترین راهبرد برای رفع معظل بیکاری و رونق کسب و کار است.

مجید طلیمی کارشناس عالی روابط عمومی، ارتباطات و رسانه در حاشیه مراسم یازدهمین جشنواره ملی تولید کنندگان و مدیران  جوان ونهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: مطابق با پیش‌بینی‌های انجام شده سازمان برنامه و بودجه تا سال 99 لازم است سالانه 955 هزار شغل جدید در کشور ایجاد شود.

ایجاد چنین حجمی از مشاغل در چنین بازه کوتاه زمانی تنها از طریق راه حل هایی نظیر جذب سرمایه گذاری خارجی، ایجاد محدودیت در واردات و یا تامین مالی بنگاه‌های راکد و نیمه فعال امکان پذیر نخواهد بود، بویژه آن که ماهیت متلاطم و نوآورانه اقتصاد جهانی اثربخشی راه حل های اخیر را مورد تردید قرار می دهد.

مجید طلیمی ادامه داد: یکی از استراتژی های راهبردی جهت دستیابی به چشم انداز اشتغال زایی ، ترویج مصرف کالای ایرانی ، حمایت از تولید ملی و تسهیل در اشتغال زایی توسط مسوولین و مردم است ،زیرا می‌تواند سطوح بالای سودآوری را پایدار نماید و سرمایه و انگیزه های گسترش سریع تولید و اشتغال را فراهم کند. این در حالیست که امروزه درادبیات اقتصادی کشورهای توسعه یافته، گذار از اقتصاد مدیریت شده به اقتصاد کارآفرینانه با هدف حمایت از تولید ملی و مصرف کالای داخلی تبدیل به بحثی تأمل برانگیز شده است.

این کارشناس عالی روابط عمومی، ارتباطات و رسانه خاطرنشان کرد: امید است تا با همت و تلاش همگانی ، منویات مقام معظم رهبری و سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی کاملا محقق گردیده و زیر ساخت های ارایه شده توسط رییس جمهور مردمی ایران اسلامی به ثمرنشیند.

 

انتهای پیام/میزان

شناسنامه


کدخبر: ۱۸۶۲۰۲
تاریخ: ۱۳۹۶/۹/۲۶     ساعت: ۱۰ : ۳۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
  • ١٢ رمضان ١٤٣٩
  • May 27 2018