صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
در چهارماهه ابتدایی سال ۹۶؛

صادرات هندوانه ۲۵۱ میلیاردی شد/ آلمانی‌ها هندوانه ایرانی می خورند+ جدول

براساس آمار گمرک در چهار ماهه نخست سال جاری بیش از ۴۰۰ هزار تن هندوانه تازه به کشور‌های مختلف جهان صادر شده است.

آمار مقدماتی گمرک جمهوری اسلامی ایران از تجارت خارجی چهار ماهه نخست سال جاری حاکی از آن است که در این مدت بیش از 400 هزار تن هندوانه به ارزش 77 میلیون و 584 هزار و 678 دلار از ایران صادر شده است.

لازم به ذکر است که ارزش ریالی این حجم صادرات بالغ بر 251 میلیارد و 815 میلیون و 6 هزار و 908 تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

با این تفاسیر می‌توان نتیجه گرفت که متوسط قیمت هر کیلوگرم هندوانه صادراتی در این مدت با درنظرگرفتن میانگین درآمد ارزی و وزن این محصول حدود 630 تومان بوده است.

لازم به ذکر است که مجموع 77 میلیون دلار هندوانه ایرانی به 28 کشور جهان صادر شده که از جمله آن‌ها میتوان به عراق، امارات متحده عربی، قطر، آلمان، ارمنستان، گرجستان، ترکیه و لهستان می‌توان اشاره کرد.

در این میان کشور عراق با خرید بیش از 236 هزار تن هندوانه از ایران به بزرگترین مشتری این محصول در این مدت تبدیل شده است که درآمد 45 میلیون دلاری را نصیب کشور کرده است.

بعد از عراق، کشور امارات متحده عربی با واردات بیش از 84 هزار تن هندوانه از ایران، دومین خریدار این محصول در 4 ماهه ابتدایی سال جاری بوده است که درآمد 15 میلیون و 959 هزار و 82 دلاری را نصیب ایران کرده است.

همچنین کشور‌های اروپایی نیز در آمار گمرک به چشم می‌خورند که در این بین آلمانی‌ها 371 تن و انگلیسی‌ها 218 تن هندوانه از ایران خریداری کرده اند.

صادرات هندوانه 251 میلیاردی شد/ آلمانی‌ها هندوانه ایرانی می خورند+ جدول

 

انتهای پیام/میزان

شناسنامه


کدخبر: ۱۶۶۰۱۶
تاریخ: ۱۳۹۶/۵/۲۵     ساعت: ۹ : ۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
  • ٢٠ ذو القعده ١٤٤٠
  • Jul 23 2019