صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

آقای نمکی ماسکهای غیر بهداشتی و بدون کیفیت عامل اصلی شیوع کروناست

مدیر عامل شرکت تجارت همراه کارون گفت: از تمامی هموطنانم خواهش میکنم از خرید هر نوع ماسکی که در تولید آن از پارچه ملت بلون استفاده نشده خودداری کنند.

به گزارش جهانی خبر، مهندس حمیدرضا اسدزاده اظهار کرد: در تولید ماسک از دو نوع پارچه استفاده میشود(اسپان باند و ملت بلون) ولی متاسفانه افراد سودجو بعضا پارچه ملت بلون را که نقش فیلتر در ماسک ایفا میکند حذف میکنند. ماسکهایی که در آن ملت بلون به کار نرفته باشد، خاصیتی برای جلوگیری ازورود ویروس را ندارند. ولی اکثر مردم این را نمیدانند چرا که اطلاع رسانی و آموزش رسانه ای در این خصوص صورت نگرفته ونظارت دقیقی هم انجام نمیشود متاسفانه دیده شده که ماسکهای توزیع شده بعضی ازشرکتهای هواپیمایی هم جزو ماسکهای بدون ملت بلون هستند و یا حتی شخصا از داروخانه ماسک خریدم که فاقد لایه ملت بلون بوده وهرسه لایه اسپان باند بود و مصرف کننده از همه جا بیخبر هم با خیال راحت ماسک را به صورت میزند ولی غافل از اینکه تاثیری ندارد.
آقای وزیر بهداشت عزیز توزیع این ماسکها خیانت به مردم است چرا نظارت کافی وجود ندارد! این بازرسی‌ها باید بیشتر شود.
مدیرعامل شرکت تجارت کارون خاطرنشان کرد: همیشه در مصاحبه ها،اخبار، خبرگزاری ها.... فقط درباره استفاده از ماسک صحبت می کنند اما درباره اینکه چه ماسکی استفاده کنید هیچ وقت صحبت نشده یا اگر هم  شده خیلی کم بوده
وی در پاسخ به این سوال که مردم چگونه باید تشخیص دهند ماسکی لایه ملت بلون دارد یا خیر توضیح داد:لایه ملت بلون در وسط ماسک قراردارد پس برای روئیت و بررسی نیاز است تا ماسک شکافته شود پس از ظاهر آن نمیتوان متوجه شد که آیا لایه ملت بلون دارد و یا خیر. مانند تمام دنیا این وظیفه وزارت بهداشت می باشد که با نظارت در زمان تولید و ثبت لایه های ماسک بر روی جعبه به مصرف کننده اطلاع رسانی شود  که هر ماسکی از چه لایه هایی تشکیل شده است ! متاسفانه به دلیل نظارت ناکافی در اکثر بسته بندی هایی که در بازار موجود می باشد نوشته شده ماسک صورت و این یکی از بزرگترین  ایرادات کار بازرسین وزارت بهداشت است چون نظارت کافی روی این قضیه ندارند زمانی که بعضی ازداروخانه ها بدون اطلاع و فقط بخاطر قیمت پایین تر ماسک سه لایه اسپان به مصرف کننده میفروشند نشان دهنده ضعف نظارت وزارت بهداشت است.
مهندس اسدزاده عنوان کرد: متاسفانه در دوران کرونا 5 نفر از عزیزانم را از دست دادم . سازمان بازرسی و وزارت بهداشت باید  تولید کننده را ملزم به استفاده از هر سه لایه در تولید ماسک نمایند
مدیر عامل شرکت تجارت کارون در پاسخ به این سوال که به نظر شما علت افزایش بیماران کرونایی چیست گفت: منشا بیماری می تواند اصلا خود ماسک باشد، برای تولید انبوه وهمکاری به سه کارگاه تولیدی رفتم که با فضای بسیار کثیفی مواجه شدم ،اپراتور پای دستگاه سیگار می کشید، غذا می خوردند واصلا بهداشت را رعایت نمی کردند با این وجود روزانه  40 هزارعدد ماسک  تولید می کردند اصلا نظارتی در آنجا نبود.
اگر ماسک را از این کارگاههای بدون استاندارد که روزانه بالغ بر 40 هزار عدد ماسک تولید میکنند به دست مصرف کننده  برسانیم می بینیم که چه مقدار ویروس در بین مردم پخش می شود خیلی وقتها به این نتیجه رسیدم همین ماسکهای آلوده باعث می شود افرادی که بسیار مراعات می کنند وحتی از خانه بیرون نرفتند با استفاده از آنها دچار کرونا شوند.

اسد زاده در پایان گفت: وزارت بهداشت روی قضیه نظارت، کم تر وقت گذاشته  باید به مکان هایی که تولید ماسک انجام می دهند سرکشی و سخت گیری کنند  وحتی بر کار فروشندگان و توزیع کنندگان مغازه ها وداروخانه ها نظارت داشته باشند.

 

 
 

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۵۸۸۸۴
تاریخ: ۱۴۰۰/۲/۲۱     ساعت: ۱۸ : ۴۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


تصاویر مرتبط
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۰ دوشنبه ۳۱ خرداد
  • ١١ ذو القعده ١٤٤٢
  • Jun 21 2021