صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
دکتر غلامرضا خواجه سروی استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی

نوسازی دستگاه اجرایی از طریق نگاه کاربردی به دانشگاه و پیوند واقعی با مراکز علمی امکان پذیر می باشد

امید واهی به کدخدایان زورگو دوای درد ایرانیان نیست و نوسازی دستگاه اجرایی از طریق نگاه کاربردی به دانشگاه و پیوند واقعی با مراکز علمی امکان پذیر می باشد.

جهانی خبر: تجربه ثابت کرده است امید واهی به کدخدایان زورگو دوای درد ایرانیان نیست. ‏مدیریت دانش محور همراه با اراده قوی است که ایران عزیز را در جایگاه اصیل خود قرار می دهد. ‏اعتماد به مردم و مشارکت دهی واقعی جوانان مهم‌ترین عامل رشد جامعه بوده، اما متاسفانه هنوز برخی به این ظرفیت باور ندارند. برای تحقق گام دوم انقلاب باید فرصت هایی فراهم شود تا مدیران جوان و اندیشمندان جوان با استفاده از  تجربه ها و عبرت های گذشته و نگاه انقلابی، درهمه میدان های سیاسی، اقتصادی و  فرهنگی شانه های خود را  زیر بار مسئولیت دهند و ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بنمایند.
نوسازی دستگاه اجرایی از طریق نگاه کاربردی به دانشگاه و پیوند واقعی با مراکز علمی امکان پذیر است. مدیرانی که دانشگاه و جوانان را در اولویت قرار نمی دهند، نمی توانند راهبرد “تولید،پشتیبانی و رفع موانع” را محقق سازند. تحقق بیانیه‌ گام دوم و رفع فاصله میان بایدها و واقعیت ها، با حضور نسل جوان مومن و دانا و پرانگیزه شدنی است.‏ اعتقاد واقعی به ظرفیت جوانان و درک نیازهای نسل جدید به ویژه اشتغال مهم‌ترین  ضرورت جامعه می باشند. امان از مشاوران ناآشنا با مردم و مدیرانی که برای فرزندان خود ژن برتر قائل هستند و جوانان را در اولویت قرار نمی دهند و نمی توانند به فکر مشکل اشتغال، مسکن و معیشت جوانان میهن باشند. ذکر این نکته ضروری است که بدون شک نوسازی دستگاه اجرایی از طریق تکیه به همت های بلند، دانش و انگیزه های جوان و انقلابی، سبب پیشرفت و جهش واقعی شده و موجب تحقق گام دوم انقلاب با قدرت، نشاط کاری و احساس مسئولیت در همه بخش ها می شود. نوسازی دستگاه اجرایی با احیای جایگاه اصیل دانشگاه و مرجعیت مراکز آموزشی، پژوهشی تحقق پذیر است. حکومت مردم سالاری و عنصر اراده ی ملی که جان مایه پیشرفت همه جانبه و حقیقی کشور می باشد. باید پذیرفت که ‏اعتماد به مردم و مشارکت دهی واقعی جوانان مهم‌ترین عامل رشد جامعه است. اما هنوز برخی به دنبال این مهم نیستند.
باید با نگاه اصولی به مشکلات مردم و انگیزه جهادی و انقلابی،کمبودهای بوجود آمده از بی تدبیری های مدیران بی رمق را پاسخ داد. بعنوان مثال در یک پژوهش تاریخ سیاسی درصد  و پنجاه سال اخیر  پنهان کاری دربرخی امورات اجرایی و  انعقاد  معاهدات به ضرر منافع ملی ایران تمام شده و قراردادهای استعماری رژی ، 1915،1919،1312کنسرسیوم نفت 1332،کاپیتولاسیون 1343 ومانند آن را موجب شده است. از این رو  دستگاه های مسئول باید مراقب مذاکرات وین باشند تا تاریخ قراردادهای  استعماری تکرار نشود.
مردم از شعارهای بی عمل خسته اند و باید حواسمان باشد که  حل مشکلات موجود با گره زدن به مذاکرات و  فشارهای بین المللی آمیخته و در نهایت فراموش شود. مدیریت دانش محور همراه با اراده قوی، ایران عزیز را در جایگاه اصیل خود قرار می دهد و لازمه قوی برداشته شدن گام دوم انقلاب اسلامی، انتخاب فردی اصلح و محبوب با مشارکت حداکثری آحاد مردم شریف  ایران است. همه با هم در جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ همدل و هم صدا شویم.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۵۸۶۱۳
تاریخ: ۱۴۰۰/۲/۱۲     ساعت: ۱۸ : ۴۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۰ دوشنبه ۳۱ خرداد
  • ١١ ذو القعده ١٤٤٢
  • Jun 21 2021