صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
دبیر کل جبهه حامیان ولایت:

ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد که در مدیریت شهری استفاده نمی‌شود

دبیر کل جبهه حامیان ولایت معتقد است که ظرفیت های بسیاری وجود دارد که در مدیریت شهری استفاده نمی شود.

احمد حضرتی - سولماز رحیمی- دکتر دلاور صیامی دبیر کل جبهه حامیان ولایت در گفتگو با جهانی خبر درخصوص ظرفیتهای استفاده نشده شهری اظهار کرد: ظرفیتی که در مدیریت شهری وجود دارد و در مصداق شهر تهران همان کلانشهری که وجود دارد می تواند مفید باشد و تحولی در مدیریت شهری ایجاد کند.
وی افزود: ظرفیت بسیاری در شهر و شهرداری وجود دارد که در مدیریت شهری استفاده نشده و می تواند بهتر از این عمل شود که متاسفانه این کار صورت نگرفته است.

صیامی عنوان کرد: این مدیریت شهری با مدیریت و برنامه ریزی خوب در کلان شهر تهران که در آن هستیم و زندگی می کنیم می‌تواند چالش ها را تبدیل به فرصت کند و از این فرصت ها به خوبی می توان استفاده کرد از جمله موضوع بافت فرسوده است که متولی اصلی آن درست است که وزارت مسکن می باشد اما مدیریت آن می تواند برعهده شهرداری باشد. به طوریکه زیباسازی شهر، تمیزی، زیرساخت و ساماندهی شهر کلا با مدیریت شهری است و این که تنها چیزی که به آن پرداخته نمی شد به خصوص در مدیریت فعلی در این چند سال اخیر، بحث ظرفیت های مدیریت های شهری است.

دبیر کل جبهه حامیان ولایت اضافه کرد: در حال حاضر هرکسی بگوید در مدیریت شهری بودجه نداریم و نمی توانیم پروژه ای را اجرا کنیم متاسفانه باید بگویم که مدیریت شهری را خوب متوجه نشده و بلد نیست.

وی افزود: شهرداری تهران ظرفیت بالایی دارد و می تواند تحول خوبی در شهر داشته باشد و در خود شهر هزینه کند ولی متاسفانه چون تعادلی وجود ندارد و متخصصانی در شورای شهر و شهرداری و بعضا در سطح کلان شهری بخصوص در این چند سال اخیر دیده نمی شود برای یک پروژه با کمبود بودجه روبرو می شود مسئله ای که در این چند سال اخیر با آن مواجه شدیم.

صیامی ادامه داد: ضمن اینکه شهر با چالش جدی از جمله زیست محیطی روبرو است که علاوه بر گرفتن وقت و زمان مردم ، با وجود آلودگی، بیماری های گوناگونی را به مردم تحمیل کرده و قطعا اگر زلزله ای بیاید بحران ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: متاسفانه مدیریت شهری از این ظرفیت خوبی که دارد می تواند با تعامل با کل نهادها از این ظرفیت ها استفاده کند که آنطور که باید باشد، نیست .

شناسنامه


کدخبر: ۲۵۴۸۱۴
تاریخ: ۱۳۹۹/۱۲/۲۰     ساعت: ۲۰ : ۳۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۰ دوشنبه ۳۱ خرداد
  • ١١ ذو القعده ١٤٤٢
  • Jun 21 2021