صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

تشکیل بیش از ۵هزار مرکز نیکوکاری در سطح کشور

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) از تشکیل ۵ هزار و ۵۵۱ مرکز نیکوکاری در سطح کشور خبر داد.

به گزارش جهانی خبر، علیرضا عسکریان معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) در نشست خبری که صبح امروز در این مرکز برگزار شد درباره علمکرد 9 ماهه مشارکت های مردمی گفت: از ابتدای سال تاکنون341 میلیارد تومان از صندوق صدقات جذب شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد رشد داشته است.
وی افزود: صدقات به ازای هر ایرانی به ۱۵ تومان در روز رسیده که رکورد خوبی است که با یک کد دستوری می توانند صدقه خود را پرداخت کنند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: نزدیک به 3 هزار میلیارد تومان به نیازمندان کمک شده که 126 درصد به نسبت قبل رشد داشته است؛ همچنین در طرح اکرام ایتام، مردم به‌صورت مستقیم 1072میلیارد تومان به‌صورت منظم به ایتام کمک کردند که 69 درصد رشد داشتیم.
عسکریان اضافه کرد: تعداد فرزندان ایتام و محسنین 357 هزار و 327نفر است و 144 هزار نفر یتیم و 212 هزار فرزند محسنین تحت پوشش کمیته امداد هستند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه 821هزار و 611 نفر حامی ایتام و محسنین عنوان کرد: متوسط واریزی برای هر یتیم 459هزار تومان است و 231هزار تومان نیز به حساب فرزندان محسنین واریز می‌شود.
عسکریان با بیان اینکه در مراکز نیکوکاری، کار به مردم سپرده می‌شود، افزود: مراکز نیکوکاری در سه سطح محلات و اصناف، تخصصی و ملی تقسیم‌بندی می‌شوند.
وی گفت: ‌اکنون5 هزار و 551 مرکز نیکوکاری در سطح کشور تشکیل شده است؛ این مراکز در 9 ماهه امسال 2 هزار و 123میلیارد تومان کمک‌های مردمی را جذب کردند که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۶۴۱۰
تاریخ: ۱۳۹۹/۱۰/۱۵     ساعت: ۱۶ : ۵۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۴ بهمن
  • ٩ جمادي الثانيه ١٤٤٢
  • Jan 23 2021