صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

دیوارنگاره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی رونمایی شد

آیین رونمایی از دیوارنگاره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرداری منطقه ۵ با حضور رئیس کمیته امداد ، اعضای شورای شهر و شهردار منطقه ۵ برگزار شد.

به گزارش جهانی خبر، مرتضی بختیاری در آیین رونمایی از دیوارنگاره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ضمن گرامیداشت ایام سوگواری حضرت زهرا (س) و پاسداشت ۹ دی و گرامیداشت نخستین سالگرد سردار سلیمانی اظهار کرد: مکتب حاج قاسم حرف‌های بسیاری دارد و نخستین ویژگی او اخلاصش بود همانطور که در کلام مقام معظم رهبری نیز شنیده ایم که هر چه این شهید داشت برای خدا بود در واقع وی ۴۰ سال حضور قهرمانانه در شرایط سخت داشت و اخلاصش باعث ماندگاری وی شد و در تمام صحنه‌ها کارساز بود و هیچ چیز نمی‌توانست او را از صحنه فعالیت جدا کند.
بختیاری ادامه داد: توکل به خدا در تمامی برنامه‌ها و مسائل او وجود داشت و وقتی وارد میدان می‌شد توکل به خدا می‌کرد و در ۸ سال دفاع مقدس نیز همچنان پا در رکاب و فعال بود و ذره‌ای لرزه در او وجود نداشت، چون همیشه در همه کارهایش توکل به خدا داشت.
رئیس کمیته امداد افزود: سردار سلیمانی ولایتمدار بود هم در زمان امام و هم در زمان مقام معظم رهبری و غوغا‌هایی آفرید که در مکتب حاج قاسم قابل رویت است.
بختیاری گفت: متشرع و دیندار بود و در محضر حاج قاسم محفل غیبت وجود نداشت و اگر کسی غیبت می‌کرد تذکر می‌داد و در صورت مشاهده جلسه را ترک می‌کرد
وی افزود: انقلابی، جهادی، بسیجی و سرباز بود و همیشه عنوان می‌کرد من سربازم و در سنگ مزارش نیز کلمه سرباز نوشته شده است، انقلابی بودن حاج قاسم مصادیق فراوانی دارد جهادی بودن حاج قاسم مصادیق فراوانی دارد و بسیجی بودن او نیز مصادیق فراوانی دارد که صاحبان قلم باید در این زمینه بنویسند که تاکنون نیز نوشته اند تا برای آیندگان باقی بماند.
رئیس کمیته امداد تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های حاج قاسم دشمن شناسی بودن وی بود تا جایی که ذره‌ای تزلزل در مبارزه او ایجاد نمی‌شد مانند جنگ ۳۳ روزه حزب الله و اسرائیل؛ که امید را به ما داد در زمان مبارزه با داعش نیز ذره‌ای تزلزل برای وی وجود نداشت، چون دشمن را می‌شناخت تا جایی که مقام معظم رهبری در جلسه ستاد گرامیداشت حاج قاسم فرمودند قبل از بوجود آمدن داعش حاج قاسم اطلاعاتی را داد و گفت توطئه‌ای در کار است.
رئیس کمیته اماد افزود: یکی دیگر از برنامه‌های حاج قاسم سر زدن به خانواده شهدا بود نه شهدای معروف بلکه تمامی شهدا تا جایی که یک بار ایشان را نیمه شب در بیمارستان خاتم الانبیاء در حال عیادت از سرباز فاطمیون دیدم یا در سیل سال گذشته همراه با مردم بود و به میدان عمل قدم برداشت.
وی گفت: قاطع، صریح و پیگیر بود و با همرزمانش مشورت می‌کرد، ولی در تصمیم گیری قاطع عمل می‌کرد.
بختیاری گفت: رهبری به جای مدیریت از خصوصیات حاج قاسم بود در جنگ‌ها رهبری می‌کرد و خودش همراه بود. مدیر می‌گوید بروید و فرمان می‌دهد، اما رهبری می‌گوید بیایید و خودش هم در میدان است.
بختیاری افزود: خستگی ناپذیر و بلند همت بود و ذره‌ای خستگی در او دیده نمی‌شد تا جایی که دبیر کل حزب الله لبنان نیز از خستگی ناپذیری وی می‌گفت.
رئیس کمیته امداد ادامه داد: عابد و زاهد بود و در مرقد امام رضا (ع) از اوایل انقلاب هیچ گاه فرد غیر روحانی در زمان غبارروبی ضریح وارد ضریح نمی‌شد، اما یک بار حاج قاسم در این مراسم حضور داشت و زمانی که چشمشان به ضریح مطهر حضرت امام رضا (ع) افتاد گریه امانشان نمی‌دادو طوری گریه می‌کرد که همه را به گریه انداخت.
بختیاری خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه نسبت به مکتب حاج قاسم باید عزمشان را جزم کنند و فعالیت کنند و مکتب وی را انتشار دهند تا مرجع مهمی برای آیندگان باشد.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۶۲۷۴
تاریخ: ۱۳۹۹/۱۰/۱۲     ساعت: ۱۴ : ۴۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۴ بهمن
  • ٩ جمادي الثانيه ١٤٤٢
  • Jan 23 2021