صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
مدیرکل مسکن کمیته امداد خبر داد:

۶۴ هزار واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد واگذار می شود

مدیر کل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد گفت: ۶۴ هزار واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در نظر گرفته شده که از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۵ هزار واحد مسکونی تکمیل و به مددجویان واگذار شد.

به گزارش جهانی خبر، احمدرضا دالوند مدیر کل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در نشست خبری صبح امروز که در خصوص عملکرد 9 ماهه دفترتامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در دفتر این مرکز برگزار شد، اظهار کرد: برای احداث و خرید مسکن ۶۴ هزار واحد پیش بینی شده که تاکنون ۱۵ هزار واحد تکمیل و تحویل مددجویان داده شده است.

وی افزود: همچنین 49 هزار و 581  واحد در بحث تعمیر مسکن برنامه داریم که تاکنون 28 هزار و 904 مورد واحد مسکونی تعمیر و واگذار شده است.

مدیر کل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با بیان اینکه احداث و خرید مسکن بیشتر برای مناطق روستایی در نظر گرفته شده است، گفت: بحث تعمیرات، فضاهای جانبی(سرویس بهداشتی و حمام) گازرسانی در مناطق روستایی و مناطقی که مددجویان توان مالی ندارند از برنامه های این دفتر می باشد که به آن رسیدگی می کند.

وی با بیان اینکه منازل 48 هزار و 879  خانوار فاقد لوله کشی گاز شناسایی شد ؛ اظهار کرد: منازل 39 هزار و 903خانوار فاقد سرویس بهداشتی مناسب و 33 هزار ئ 906 خانوار نیز فاقد حمام مناسب بودند که کار همه اینها شروع شده است.

مدیر کل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد گفت: تاکنون 122 هزار و 688 مورد از این برنامه ها در دستور کار قرار گرفته و به تازگی شروع شده است.
وی بیان کرد: تمامی این کارها از سه محل اعتبارات منابع دولتی و تسهیلات صندوق و منابع مردمی در حوزه مشارکت تامین می شود.

دالوند به تفاهم نامه با سپاه پاسداران اشاره کرد و افزود: بر اساس این تفاهم نامه قرار شد 6 هزار و 500 واحد احداث شود که تا کنون 2500 واحد احداث و تحویل شده و بقیه نیز در حال ساخت است.

مدیر کل مسکن کمیته امداد اظهار داشت: با سازمان برنامه و بودجه تفاهم نامه احداث 16 هزار واحد برای استانهای خراسان جنوبی؛ کرمان  سیستان و بلوچستان منعقد شده بود که 6500 واحد آن تا کنون ساخته شده است ، با توجه به محرومیت هایی که در این سه استان وجود دارد برای خراسان جنوبی 5 هزار واحد، برای کرمان 5 هزار واحد و برای استان سیستان و بلوچستان 6 هزار واحد در نظر گرفته شده که در سال گذشته 8 هزار و 500 واحد ساخته شد که در حال واگذاری است و تا الان هم 2 هزار و 105 واحد تکمیل و تحویل داده شده است.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۵۲۰۳
تاریخ: ۱۳۹۹/۱۰/۸     ساعت: ۱۴ : ۲۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۴ بهمن
  • ٩ جمادي الثانيه ١٤٤٢
  • Jan 23 2021