صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

۳۰۰ خانوار مستاجر تحت پوشش کمیته امداد در پیشوای ورامین صاحب خانه شدند

آیین رونمایی از ۳۵۲ واحد مسکونی در حال ساخت مددجویان استان تهران در پیشوای ورامین برگزار شد.

به گزارش جهانی خبر، سید مرتضی بختیاری در آیین رونمایی گفت: یکی از ماموریت های کمیته امداد توانمندسازی است که خدمت به سالمندان و بیماران صعب العلاج که امکان درمان ندارند از وظایف کمیته امداد امام خمینی (ره) محسوب می شود.
وی افزود: ایجاد درآمد باثبات با رعیات تکریم و حرمت گذاری در صدر برنامه های کمیته امداد می باشد.
رییس کمیته امام (ره) بیان کرد: ایجاد اشتغال، مسکن و فرهنگ سازی و خوداتکایی سه رکن تعریفی کمیته امداد است که باید به آن توجه شود.
بختیاری ادامه داد: در سال 1399، 6200 میلیارد تومان تسهیلات قرضه الحسنه در حوزه کمیته امداد برای ایجاد 200 هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده است که تا به امروز 114 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است و تا پایان سال این تعداد به 200 هزار فرصت شغلی خواهد رسید.
رئیس کمیته امداد گفت: رکن بعدی توانمندسازی و مسکن است. مسکن در سبد حمایتی نیازمندان قرار دارد و مجموعه امداد با رعایت احترام و تکریم و بدون منت گذاری به خانواده های تحت پوشش به این مسئله توجه دارد.
بختیاری افزود: در حال حاضر 6 هزار نخبه در سراسر کشور تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و وظیفه کمیته امداد نوکری و تکریم و احترام به خانواده های تحت پوشش است.
وی با اشاره به بازدید از 352 واحد مسکونی در حال ساخت خاطر نشان کرد: میانگین پیشرفت این واحدها حدود هفتاد درصد است و انتظار داریم این تعداد واحد تا 14 اسفند سالروز تشکیل کمیته امداد در اختیار خانواده های تحت پوشش قرار بگیرد.
رئیس کمیته امداد در ادامه با اشاره به رقم اختصاص داده شده در لایحه بودجه 1400 گفت: خوشبختانه در لایحه بودجه سال آینده 5 هزار میلیارد تومان برای احداث 50 هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و همچنین نیازمندان پیش بینی شده است که این مسئله برای نخستین بار است چرا که در سال های گذشته ردیف خاصی برای این موضوع پیش بینی نمی شد.
بختیاری با اشاره به برنامه ریزی کمیته امداد برای احداث لوله کشی گاز در مناطق روستایی گفت: بر اساس بازدیدی که اخیرا انجام شده است بالغ بر 48 هزار واحد مسکونی که بیشتر در مناطق روستایی قرار دارند نیاز به لوله کشی گاز دارند که این موضوع با همکاری و هماهنگی استانداران انجام خواهد شد. همچنین 39 هزار واحد مسکونی نیز نیاز به سرویس های بهداشتی یا نوسازی آن دارند که این موضوع نیز در دستور کار کمیته امداد قرار دارد.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۱۵۸۹
تاریخ: ۱۳۹۹/۹/۱۳     ساعت: ۱۳ : ۴۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۴ بهمن
  • ٩ جمادي الثانيه ١٤٤٢
  • Jan 23 2021