صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

برگزاری کنفرانس ستاد گرامیداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه با رویکرد جهش تولید

کنفرانس ستاد گرامیداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه با رویکرد جهش تولید در سازمان اکو برگزار شد.

به گزارش جهانی خبر، در این کنفرانس که با حضور نمایندگان مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای عالی انقلاب فرهنگی، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، شورای عالی امنیت ملی، ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، شورای راهبردی روابط خارجی و بنیاد الگوی ایرانی اسلامی برگزار شد ستاد گرامیداشت روز ملی اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی (مورخ ۲۹ بهمن ماه)، در راستای چابک سازی ساختارها و نیز اهتمام بر تحقق شعار سال، در ستاد گرامیداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه (مورخ ۲۰ آبان ماه) ادغام و به ستاد گرامیداشت علم، پژوهش و فناوری با رویکرد جهش تولید تبدیل گردید.

همچنین دکتر کیانا فرهی، دبیر علمی ستاد گرامیداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه به عنوان معاون نخبگانی ستادگرامیداشت روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی منصوب گردید تا اهداف جهش تولید اعم از تسهیل رشد ۱۰۰ واحد برتر صنعتی ایران را به منصه ظهور رساند.

بنابر محوریت فوق الذکر، ۱۰۰ واحد تولیدی برتر کشور، ۲۰ آبان ماه از طریق خبرگزاری سازمان اکو به عنوان صنایع علمی در خدمت صلح و توسعه معرفی می شوند و ۲۹ بهمن ماه، در بوستان اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی، در حضور اعضای ستاد هماهنگی اقتصادی قوا، ۱۰ درخت به نام هر کدام از واحدهای مذکور یعنی در مجموع ۱۰۰۰ درخت کاشته می شود.

دبیر هیات عالی نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و صادرات محصولات آن‌ها تاکید کرد و گفت: جهش تولید علمی در کشور تسهیل می‌شود.

علی آقامحمدی که ریاست کارگروه ارزیابی مدیریت رسانه‌ای بیماری کرونا را در وزارت کشور ‌بر عهده دارد، گفت: با حمایت از تولیدات علمی می‌توان مقتضیات جهش تولید صنایع مختلف را محقق کرد.

رییس کارگروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت: رسانه‌ها باید با حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آن‌ها به مخاطبان داخلی و خارجی نشان دهند که برای حمایت از جوانان به طور جدی در صحنه حضور دارند.

رییس کمیسیون علمی- راهبردی چشم انداز مجمع تشخیص مصلحت نظام آسیب پذیری اقتصاد و وابستگی آن را دو موضوعی ارزیابی کرد که باید مورد توجه قرار گیرند و افزود: رهبر انقلاب بحث‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی را از اول در این راستا مطرح کردند که وقتی ضربه به اقتصاد وارد شد بتوانیم از ضربه، استفاده مثبت کنیم.

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۶۱۵۵
تاریخ: ۱۳۹۹/۷/۲۲     ساعت: ۱۲ : ۱۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ آذر
  • ١٥ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Dec 01 2020