صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

بیاید همدلی را وظیفه ندانیم

مریم حضرتی- ویروس منحوس کرونا هفته ها و بلکه ماه هاست نه تنها ایران بلکه کل کشورهای جهان را در برگرفته و هر روز شاهد تنها گذاشتن آدم های خوب از اقوام و دوستانشان هستیم. از روزی که این بیماری وارد کشور شد تمامی سازمان ها و نهاد ها و حتی مراکز علمی پیگیر آن برای پیشگیری بودند چرا که تا اکنون که چندین ماه از این بیماری می گذرد هنوز به مرحله رسیدن به واکسن آن هنوز هیچ کشوری نرسیده است.
معمولا شهرهای بزرگ برای پیشگیری زودتر وارد عمل شدند و هر کدام به نوعی در صدد کمک به همنوعان خود بودند از هر نوع قشری سعی داشتند تا با کمک هم به ضدعفونی کردن سطوح  و تولید ماسک و ژل های ضدعفونی کننده و الکل های شستشو اقدام کنند.
تمامی این مراحل در موج اول بیماری کرونا پیش رفت تمامی افراد از پزشکان گرفته تا دانش آموز بسیجی در همه شهرها اقدام به گندزدایی و ضدعفونی در تمامی مکان ها می کردند. شیوع این بیماری از اواخر بهمن در کشور شدت گرفت و به طوری که شاید خیلی از افراد در ایران سال نویی که هر ساله با بازدید و گشت و گذار نوروزی سپری می شد در خانه ماندن را تجربه کردند.
قرنطینه بودن از همان ابتدا برای همه الزامی شد و همانگونه تلاش می شد که به نوعی ماسک و دستکش برای همه اجباری شود در خانه ماندن هم اجباری شد.
در این میان شهرهای کوچک در شهرستانهای دورافتاده و پرت یا همینطور مرز نشینان سعی در ریشه کن کردن این بیماری داشتند بیماری که هنوز علت آن مشخص نیست و شایعات بسیاری برای آن ایجاد شد و هنوز هم آن ادامه دارد.
البته وزارت بهداشت با کمک دیگر سازمان ها و ارگانها سعی در تمیزنگهداشتن شهر داشتند وزارت بهداشت با مجوزهای ژل و ماده شستشو به مراکز و سازمانها و حتی دانشگاه ها این افراد را برای کم کردن بیماری در کنار خود داشت.
در برخی شهرها وظیفه این گندزدایی به دانشگاه ها محول شد که هر کدام از دانشگاه ها نیروهای بسیجی خود را در شهر و حتی روستاهای اطراف به این کار گماشتند. با طی گذشت روزها برخی سازمان  و ارگانها در تلاش بودند با احساس محبت و کمک به همنوع خود در این همدلی شریک باشند به طوری که رفته رفته این کار برای برخی ها تبدیل به وظیفه شد و همانطور که می دانید وسایل و امکاناتی که برای گندزدایی استفاده می شود باید با یک سری لباسهای مجهز سمپاشی شود تا کسی درگیر نه بیماری کرونا بلکه بیماری های پوستی نشود. متاسفانه این روزها خبرهای خوبی به گوش نمی رسد برخی از این یاران و دوستانی که در این زمینه وظیفه شان نیست اما به واسطه شهر کوچک تمامی نگاه ها آنها را موظف به گندزدایی می داند به بیماری های پوستی دچار می شوند و دریغ و افسوسی که یکی از این مسئولانی که برای شهر کوچک خود دل می سوزاند به دیدار این دوستان و یا احوال پرسی از آنها را یکی از وظایف خود بداند.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۸۱۸
تاریخ: ۱۳۹۹/۵/۷     ساعت: ۱۰ : ۱۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
  • ٢ صفر ١٤٤٢
  • Sep 20 2020