صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

جمعی از نمایندگان‌خواستار مسکوت‌ماندن طرح «کاهش مجازات حبس تعزیزی» شدند

عضو فراکسیون «نمایندگان ولایی» مجلس، گفت: جمعی از نمایندگان مجلس به دنبال مسکوت‌ماندن یک الی دو ماهه طرح «کاهش مجازات حبس تعزیری» هستند و تلاش داریم این پیشنهاد را به هیئت رئیسه مجلس ارائه دهیم.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به بررسی جزئیات طرح کاهش مجازات حبس تعزیری در مجلس گفت: در حال حاضر جمعی از نمایندگان به دنبال پیشنهاد مسکوت ماندن یک الی دو ماهه طرح کاهش مجازات حبس تعزیری هستند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: تلاش می‌کنیم پیشنهاد مذکور را در جریان بررسی جزئیات این طرح به هئیت رئیسه مجلس ارائه دهیم.

کلیات طرح «کاهش و تقلیل مجازات حبس تعزیری» در حالی در جلسه علنی روز سه‌شنبه ـ 14 آبان ـ مجلس شورای اسلامی با یک رأی شکننده تصویب شد که یک روز قبل‌تر ـ دوشنبه 13 آبان ـ در کمیسیون تخصصی «حقوقی و قضایی مجلس» با حضور کارشناسان رد شده بود.

در جریان تصویب کلیات این طرح، از مجموع 288 نماینده مجلس، صرفاً 198 نماینده در صحن علنی حضور داشتند یعنی 90 نماینده غایب بودند.

از مجموع 198 نماینده حاضر هم فقط 187 نماینده در رای‌گیری شرکت کردند یعنی 11 نماینده علی‌رغم حضور در صحن علنی مجلس، در رای گیری شرکت نکردند.

9 نماینده مجلس نیز علی رغم استماع نظرات مخالفان و موافقان رای ممتنع دادند!

سرانجام کلیات طرح «تقلیل مجازات حبس تعزیری» در حالی با 115 رای موافق و 63 رای مخالف تصویب شد که نظر 110 نماینده مجلس در چنین تصمیمی دخیل نبود.

 

منبع: میزان

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۷۳۵
تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۱۹     ساعت: ۸ : ۳۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ آبان
  • ١٤ ربيع الاول ١٤٤١
  • Nov 12 2019