صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

پاییزی ورزشی و جذاب با رادیو

برنامه‌های «گلخونه »،« همیشه با ورزش »،«صبح و ورزش»،«باشگاه» از رادیو ورزش و «نفس دوم » از رادیو سلامت به عنوان برنامه‌های منتخب ورزشی معاونت صدا در پاییز سالجاری معرفی شده‌اند.

به گزارش جهانی خبر از روابط عمومی معاونت صدا، برنامه« گلخونه »  با محوریت « ورزش در خانواده ی ایرانی ـ اسلامی » که در قالب نمایش های کوتاه با حضور کودک ( گلبند و گلچه ) ، خانواده ی جوان ( گلی خانم و آقا نشاط) و سالمند ( گل آقا و گل بانو) سعی بر آن دارد تا به اثرگذاری ورزش خانوادگی و بانوان ورزشکار در خانه به شیوه ای جذاب بپردازد.
گلِ خونه ، داستانک ، گزارش میدانی ، گفتگو با ورزشکاران و کارشناسان حرکات اصلاحی ، تغذیه و روانشناسی ، با مأموریت" برگرداندن ورزش اصولی به سبد مصرفی خانوار" در طول برنامه به سمع شنوندگان می رسد.
این برنامه در ساختار« ترکیبی-نمایشی»شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح به طور زنده  با موضوع ورزشی ـ آموزشی ـ انگیزشی به تهیه کنندگی  یوسف فرجی، گویندگی  شهریار شهریاری والهام حسینی پخش می شود.
مهم ترین و چالش برانگیز ترین موضوعاتی که می تواند در آینده دور یا نزدیک هزینه های مادی و معنوی را برای ورزش ، دولت و حتی نظام اسلامی تحمیل کند ، تجزیه و تحلیل می شود. برنامه «همیشه با ورزش» با تکیه بر نظر کارشناسان زبده و نیز دیگر صاحبان رای (موافق و مخالف) با تخصص های مرتبط ، بطور هفتگی ، ضمن رصد اهم اخبار و مطالب، موضوع هفته را انتخاب و به مشورت می گذارد. نقد و بررسی عملکرد نهاد ورزش در تمام ابعاد ساختاری و تشکیلاتی ، ارزیابی عملکرد افراد حقیقی و حقوقی ورزش ، صیانت از ساحت ارزش های انسانی و اسلامی ورزش در کنار شناسایی و تحلیل مخاطرات موجود در مسیر حرکت این نهاد را می توان هدف برنامه بشمار آورد.
این برنامه در ساختار «کلامی- پیامی » شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 به طور زنده به تهیه کنندگی  احمدرضا طاهری، گویندگی  علی اکبر ارمنده و کارشناسی خسرو والی زاده،  مازیارمهرانی  و  دکتر خانم هادوی پخش می شود.
برنامه صبحگاهی « صبح و ورزش »که ضمن ارائه آخرین اخبار و پیگیری آن، به تشویق و ترغیب مردم به ورزش همگانی می پردازد .این برنامه با بخش های متنوعی چون : تازه های خبر ، رویدادهای مهم روز ، گزارش از ورزش همگانی پارک ها و بوستان ها ، ارتباط با کارشناسان ، مسئولین و گزارشگران خبری ، آیتم های متنی ،موضوعی و مناسبتی ، طنز ، تیتر و عناوین روزنامه ها ، طراحی شده است .
این برنامه در ساختار «ترکیبی-نمایشی» با موضوع اطلاع رسانی- ورزشی، شنبه تا پنج شنبه  ساعت 6 صبح به
تهیه کنندگی  یوسف فرجی،گویندگی  الهام حسینی وسبحان اکرامی و کارشناسی خسرو والی زاده پخش می شود.
با توجه به نقش و اهمیت باشگاه و باشگاه داری در صنعت ورزش در برنامه» باشگاه »به چگونگی ماهیت و زیر ساخت باشگاه داری با مشارکت کارشناسان پرداخت می گردد.
سر مقاله در مورد موضوع برنامه بر اساس پژوهش های دانشگاهی،مروری بر باشگاه های قدیمی ایران در دهه های گذشته و گفتگو با پیشکسوتان ، معرفی باشگاه های خارجی که دارای قدمت بالا حدوداً 70 سال به بالا دارند از بخش‌های این برنامه می باشد.
«باشگاه» در ساختار «کلامی- پیامی- آوایی »پنج شنبه ها ساعت 18:30 به  تهیه کنندگی  احمدرضا طاهری
و کارشناسی سعید زاهدیان اصل پخش می شود.
«نفس دوم»  با هدف تغییر سبک زندگی مردم و جلوگیری از کم تحرکی و درمان و پیشگیری  از طریق ورزش و طرح باورهای غلط و اصلاح آن در حوزه ورزش است.
بازی های محلی، پس انداز، بعضی ها، لطفا چند لحظه، پرسش و پاسخ و گزارش از بخش ‌های این برنامه است.
این برنامه در ساختار «کلامی، پیامی، روایی »  پنج شنبه ها ساعت 9:10 با موضوع سبک زندگی به تهیه کنندگی  محسن کریمی و ویندگی مژگان اسدی پخش می شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۶۸۱
تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۱۱     ساعت: ۱۲ : ۴۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ آبان
  • ١٤ ربيع الاول ١٤٤١
  • Nov 12 2019