صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

گزیده برنامه های پاییزی رادیو در حوزه تاریخی و دفاع مقدس

برنامه‌های منتخب حوزه «تاریخی و دفاع مقدس»فصل پاییز معاونت صدا در رادیو اعلام شد.

برنامه‌های «پلاک هشت » رادیو ایران « خط پایان»(عزت یا ذلت) رادیو معارف ،«اعزامی از بهشت»و «هزار تو» از رادیو فرهنگ به عنوان برنامه‌های منتخب تاریخی و دفاع مقدس معاونت صدا در پاییز سالجاری معرفی شده‌اند.

به گزارش جهانی خبر از روابط عمومی معاونت صدا، «پلاک هشت» برنامه مجله‌ای کوتاه رادیویی است متشکل از آیتم های مختلف که به موضوع دفاع مقدس ، اقتدار دفاعی و فرهنگی ایران، و حفظ و صیانت از کشور در شرایط جنگ‌های نوین  از جمله جنگ نرم و جنگ رسانه ای می‌پردازد.محتوای بخش ها  به موضوعاتی در حوزه فرهنگ دفاع مقدس مثل هنر، سینما و تاریخ  دفاع مقدساز طریق گفتگو با اشخاص برجسته آن دوران ، دفاع مقدس در دوران کنونی در زمینه جنگ نرم و پدافند غیر عامل  و...می پردازد.
این برنامه در ساختار « کلامی- پیامی- آوایی » شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 به تهیه کنندگی  محمد اسماعیل پور و  زینب برومند و گویندگی  کیوان همتی  پخش می شود.
در مجموعه مستند«خط پایان(عزت یا ذلت )» که در ردیف برنامه "پنجره "پخش می شود سعی شده است تاریخ پیمان ها و معاهدات ایران از دوره قاجار تا انقلاب اسلامی روایت شود و مصادیق عزت و ذلت در شکل گیری این تحولات برجسته گردد در هر برنامه از بخش‌هایی نظیر کلام کارشناسان، متن روایی، صدای شا هد،‌ بخش نمایش و افکت های متنوع استفاده می‌شود .
این برنامه در ساختار« روایی_مستند »یکشنبه ها ساعت 8:40  به تهیه کنندگی  عبدالله راضی گویندگی رضاهدایتفر و کارشناسی مهدی ابوطالبی، محسن مومنی  و منوچهر محمد پخش می شود.
«اعزامی از بهشت » برنامه ای در حوزه دفاع مقدس با رویکرد زنان جهادگرو رزمنده و یا زنان پشت جبهه که  به  بیان  خاطرات   و داستانهای زندگی این افراد به صورت یک روایت مستند انجام خواهد پذیرفت.
این برنامه روایی (مستند) ، سه شنبه،چهارشنبه و پنجشنبه به تهیه کنندگی و روایت  مریم یوسفی پور پخش می شود.
«هزار تو» مسا بقه ای با دو گروه شرکت کننده با محتوای تاریخی است.سوالات این برنامه در حوزه هایی نظیر تاریخ ایران و جهان ،تاریخ انقلاب اسلامی ایران ،دفاع مقدس میراث فرهنگی ایران اماکن گردشگری تاریخی و اندیشه های مکاتب ایرانی اسلامی طرح خواهد شد.
این مسابقه به تهیه کنندگی  رویا ولی زاده و گویندگی  حامد عباسی پنج شنبه ها ساعت 14:30 پخش می شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۶۵۱
تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۶     ساعت: ۱۲ : ۵۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ آبان
  • ١٤ ربيع الاول ١٤٤١
  • Nov 12 2019