صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
بیت‌ا‌لهی خبر داد:

وجود ۳۲۰ گسل اصلی در سراسر کشور

رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعلام این مطلب که ۳۲۰ گسل اصلی در ایران وجود دارد، گفت: از طریق حمایت‌هایی که در دولت یازدهم و دوازدهم از مرکز تحقیقات برای زلزله ایجاد شد راهکارهایی اندیشیده شود تا در آینده‌ای نزدیک خدمات ناشی از حوادث طبیعی همچون زلزله با اتخاذ تدابیر متناسب با شرایط و اقلیم کشور به کمترین میزان خود برسد.

به گزارش  جهانی خبر از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، علی بیت‌الهی رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در نشست ویژه اعلام نتایج فراخوان طرح‌های اسکان موقت پس از زلزله گفت: ایران کشور چهار فصل و ویژه‌ای است که علاوه بر نعمت‌های الهی کشوری لرزه خیز می‌باشد که البته نیازمند تدبیر برای آمادگی با بحران زلزله نیز است.

بیت‌الهی ادامه داد: ۳۲۰ گسل اصلی در کشور وجود دارد و زلزله سال گذشته کرمانشاه و ۱۹۰۰ پس‌لرزه و زلزله اردیبشهت ۹۷ طالقان و همچنین گسل‌های فراوان تهران و البرز همگی نشان می‌دهد که باید در برابر زلزله آمادگی‌های لازم را ایجاد کنیم.

وی با تاکید براینکه زلزله‌ها نبض زندگی طبیعت هستند، گفت: از حدود ۲۲ میلیون واحد مسکونی در سراسر کشور ۱۰ میلیون ساختمان خشتی و گلی هستند که باید مقاوم‌سازی شوند. همچنین در برابر حریق و دیگر حوادث طبیعی آمادگی‌های لازم را در ساختمان‌های موجود ایجاد کنیم.

رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه یادآور شد: در روستاهای کرمانشاه در بعضی نقاط آسیب‌های ۱۰۰ درصد را شاهد بودیم و همین مطلب موید آن است که باید در کشور اسکان اضطراری و موقت در اولویت‌های مسئولان قرار گیرد.

بیت‌الهی با مقایسه زلزله بم و زلزله ژاپن در سال ۸۲ اعلام کرد: دو کشور ایران و ژاپن کشورهای لرزه‌خیزی هستند اما ژاپن توانست برای این ویژگی کشور خود چاره‌اندیشی کند و زلزله بم و ژاپن در فاصله چند ماه در سال ۸۲ که در ژاپن یک کشته و در ایران ۳۳ هزار نفر کشته داد نشان دهنده تفاوت‌های کشور ما با ژاپن در مواجه با بحران زلزله است.

وی اظهار امیدواری کرد تا از طریق حمایت‌هایی که در دولت یازدهم و دوازدهم از مرکز تحقیقات برای زلزله ایجاد شد راهکارهایی اندیشیده شود تا در آینده‌ای نزدیک خدمات ناشی از حوادث طبیعی همچون زلزله با اتخاذ تدابیر متناسب با شرایط و اقلیم کشور به کمترین میزان خود برسد.

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۴۸۸۹
تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۲۴     ساعت: ۱۴ : ۵۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۹ مهر
  • ١٠ صفر ١٤٤٠
  • Oct 21 2018