صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

افزایش ۱۹۲ درصدی ارزش معاملات در بورس تهران

گزارش هفتگی بررسی بازارها، نمایی از کل بازار اوراق بهادار کشور و وضعیت بورس‌ های شناخته ‌شده را نشان می‌دهد که به صورت هفتگی منتشر می‌شود. در این گزارش روند شاخص‌ های اصلی، ارزش بازار، حجم و ارزش معاملات، بازدهی بورس بر حسب ریال، دلار و یورو در بازه ها‌ی زمانی متفاوت بررسی می‌شود.

به گزارش جهانی خبر از روابط عمومی بورس تهران و براساس گزارش هفتگی بررسی بازارها که هر هفته توسط مدیریت تحقیق و توسعه بورس تهران تهیه و منتشر می ­شود، در هفته منتهی به 19 اردیبهشت ماه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهار­شنبه مورخ 19 / 02 /1397 به عدد 93691  واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته 79 واحد افزایش داشته است.

تعداد روزهای کاری این هفته 5 روز بود و حجم معاملات 5524 میلیون سهم و ارزش آن 12501 میلیارد ریال بوده است که حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته گذشته که 4 روز کاری داشت به ترتیب 140 و 192درصد افزایش داشته است.

ارزش بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات این هفته به عدد 3692308میلیارد ریال رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته 0 درصد کاهش داشته است.

همچنین در هفته منتهی به 19 اردیبهشت97، شاخص کل  با  7 /  2 درصد کاهش به رقم 93691 واحد بالغ گردید و شاخص کل هم وزن با 5 /  4 درصد کاهش عدد 16497 واحد را تجربه کرد .

صنعت فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای  با 5  /  19  درصد بیشترین ارزش و صنعت بانکها و موسسات اعتباری با  46  /  18 درصد بیشترین حجم معاملات هفتگی را به خود اختصاص داده است.

 بر این اساس در 30 روز منتهی به 19 اردیبهشت ماه 1397، « محصولات چوبی »  با بازدهی 1  /   13  + درصد، در درصد صنایع بورسی قرار گرفت. در مدت مشابه صنعت « استخراج زغال سنگ » با افت با 6  /   14  –  درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس نزدک )NASDAQ( با رشد 4 / 3 درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس دبی  (DFM INDEX) با افت  8  / 3  درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده­اند.

علاوه بر موارد فوق، بازدهی بورس تهران، فرابورس ایران، نرخ ارز و طلا به صورت هفتگی و ماهانه در اختیار خواننده قرار دارد. صنایع و شرکت‌ های با بیشترین تأثیر بر شاخص، معاملات به تفکیک صنایع، ریسک و بازدهی صنایع نیز از دیگر اطلاعات ارایه ‌شده در این گزارش است. مقایسه‌ی بازدهی صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و همچنین خلاصه‌ای از بازده برخی از بورس ها، انس طلا، قیمت جهانی نفت، نرخ ارزهای مبادل های و قیمت فلزات اساسی نیز در بخش پایانی این گزارش قابل مشاهده است.

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۴۸۲۳
تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۲۳     ساعت: ۱۰ : ۲۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۹ مهر
  • ١٠ صفر ١٤٤٠
  • Oct 21 2018